Geriausios 2017-ųjų lengvaatletės iš arčiau: Palšytės auksas, ėjikių metai bei legendos palydos

Portalas 15min ir Lietuvos lengvosios atletikos federacija (LLAF) tęsia geriausių 2017 metų šalies lengvaatlečių rinkimus. Balsuoti galite iki lapkričio 24 dienos, o šįkart pristatome ryškiausiai varžybose žibėjusias moteris.
Airinė Palšytė – Europos čempionė
Airinė Palšytė – Europos čempionė / „Scanpix“ nuotr.

Tarp solidžiausius rezultatus šiemet rodžiusių lengvaatlečių net keturių namus jau puošia metų geriausiųjų titulai: 2012-aisiais geriausia išrinkta septynkovininkė Austra Skujytė, 2013-aisiais ir 2014-aisiais – disko metikė Zinaida Sendriūtė, 2015-aisiais lygių nesulaukė ėjikė Brigita Virbalytė-Dimšienė, tuo tarpu pernai įtikinamai laimėjo šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė.

Ar kuriai iš jų pavyks pakartoti sėkmę?

Zinaida Sendriūtė (disko metimas)

Disko metikė Zinaida Sendriūtė savikritiška – 2017-ieji jai nebuvo sėkmingi. Vienintelė du kartus geriausia metų Lietuvos lengvaatlete tapusi 32-ejų skuodiškė šiemet trečią kartą karjeroje varžėsi pasaulio čempionato finale, tačiau toks pasiekimas ją menkai guodžia.

Su vardiniu kvietimu į planetos pirmenybes patekusi lietuvė atrankoje pasiekė sezono rekordą ir buvo 12-a (61,48 m), tačiau finale atliko tris nesėkmingus bandymus bei liko be įskaitinės vietos.

„2017 metus vertinu kaip nesėkmingus: nepavyko savęs realizuoti pasaulio čempionato finale ir tai buvo blogiausias mano pasirodymas per pastaruosius metus. Sudėtinga buvo sezono pradžia, kai pasiruošimą pradėjau su nugaros skausmais, o paskui ir dešinės mentės pomentinį raumenį įplėšiau“, – prisiminė Z.Sendriūtė.

Alfredo Pliadžio nuotr./Zinaida Sendriūtė
Alfredo Pliadžio nuotr./Zinaida Sendriūtė

Sportininkė teigė, kad patirtos traumos išmušė iš vėžių ir tai sutrukdė realizuoti galimybes pasaulio čempionate.

„Kvalifikacija praėjo gana gerai ir sunkiai vienu metu, nes metimai buvo maksimalūs ir po jų jaučiau nežymų skausmą mentyje, o finale įtampa ir skausmai dar padidėjo“, – sakė disko metikė.

Kitus sėkmingiausius šių metų rezultatus Z.Sendriūtė užfiksavo Lietuvoje vykusiose varžybose. Europos komandiniame čempionate ji septintą kartą tapo prizininke, iškovojusi trečią vietą – 53,20 m.

Živilė Vaiciukevičiūtė (20 km sportinis ėjimas)

Du medaliai, du Lietuvos iki 23 metų rekordai bei sėkmingas debiutas pasaulio čempionate – 21-erių ėjikės Živilės Vaiciukevičiūtės metai susiklostė išties pasakiškai. Jau balandį asmeninį rekordą pasiekusi (1 val. 31 min. 40 sek.) Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvė sužibėjo visuose svarbiausiuose sezono startuose.

Alfredo Pliadžio nuotr./Živilė Vaiciukevičiūtė
Alfredo Pliadžio nuotr./Živilė Vaiciukevičiūtė

Europos komandų sportinio ėjimo čempionate Ž.Vaiciukevičiūtė užėmė 11 vietą (1 val. 32 min. 42 sek.) bei padėjo moterų ekipai pirmą kartą iškovoti apdovanojimą – bronzą – komandų įskaitoje. Liepą Europos iki 23 metų pirmenybėse Lenkijoje ėjikė finišavo trečia bei pelnė pirmą nepriklausomos Lietuvos ėjikų medalį istorijoje (1 val. 32 min. 21 sek.).

Puikią sportinę formą lengvaatletė parodė ir pasaulio čempionate Didžiojoje Britanijoje – būdama viena jauniausių dalyvių užėmė aukštą 19 vietą (1 val. 31 min. 23 sek.).

„Manau, 2017 metais tikrai įvykdžiau visus mūsų tikslus. Šis sezonas buvo kur kas geresnis už praeitą, nes visose svarbiausiose varžybose praėjau trenerio planuotu laiku, nebuvo tokių varžybų, kuriose kažkas būtų blogai“, – džiaugėsi Ž.Vaiciukeviciūtė.

Įsimintiniausiomis sezono varžybomis Viktoro Meškausko auklėtinė įvardijo rekordinį startą Čekijos mieste Podebraduose, suteikusį pasitikėjimo savo jėgomis.

„Tada pagerinau asmeninį rekordą, padariau normatyvą į pasaulio čempionatą. Nesitikėjau tokio rezultato, pradžiuginau pati save“, – prisiminė ėjikė.

Brigita Virbalytė-Dimšienė (20 km sportinis ėjimas)

Geriausia 2015-ųjų Lietuvos lengvaatletė Brigita Virbalytė-Dimšienė tokių aukštumų kaip prieš dvejus metus šiemet nepasiekė. Vis dėlto ėjikė įsitikinusi – pasibaigęs sezonas jai buvo antras sėkmingiausias karjeroje.

Žiemą Australijoje stovyklavusi lietuvė dar būdama Okeanijoje 20 km nužingsniavo per 1 val. 30 min. 55 sek. bei užfiksavo tuomet geriausią Europos sezono rezultatą.

„Po Rio olimpinių žaidynių iš tiesų buvau nusivylusi savo pasirodymu, atsirado kryžkelė, ar einu tinkamu keliu. Kada pasitaikė projektas Australijoje, išvažiavau ir radau naują motyvaciją, kad tikrai galiu pabandyti dar vieną olimpinį ciklą“, – pasakojo ėjikė.

Alfredo Pliadžio nuotr./Brigita Virbalytė-Dimšienė
Alfredo Pliadžio nuotr./Brigita Virbalytė-Dimšienė

Vėliau B.Virbalytė sėkmingai pasirodė Europos komandų čempionate, kur su Živile ir Monika Vaiciukevičiūtėmis bei Kristina Saltanovič iškovojo bronzą, o asmeninėje įskaitoje finišavo aštunta (1 val. 31 min. 32 sek.). Sėkmingiausiomis metų varžybomis tapo pasaulio čempionatas, kuriame lietuvė pasiekė trečią rezultatą karjeroje – 1 val. 30 min. 45 sek. – bei užėmė 16 vietą.

„Visos varžybos buvo kokybiškos, ta pati pasaulio čempionato 16-ta vieta man sugrąžino tam tikrą pasitikėjimą ir žinojimą, kad galiu pasiekti aukštų rezultatų ir tikrai ne laikas galvoti apie pasitraukimą iš sporto. Metai nebuvo tokie įspūdingi kaip 2015-ieji, bet buvo kur kas geresni nei 2016-ieji“, – pasidžiaugė 32-ejų B.Virbalytė.

Airinė Palšytė (šuoliai į aukštį)

Du Lietuvos rekordai, Europos čempionės titulas, Universiados bronza bei neišsipildžiusios svajonės pasaulio čempionate. Geriausia 2016-ųjų Lietuvos lengvaatletė Airinė Palšytė pasiekė pakankamai svarius laimėjimus, kad galėtų būti tituluojama tapti geriausia metų sportininke apskritai. Vis dėlto 25-erių šuolininkės į aukštį metų tikslai buvo dar aukštesni...

Sausį LLAF taurės varžybose sportininkė pirmą kartą įveikė 200 cm aukštį, o kovą Europos uždarų patalpų čempionate Serbijoje peršoko 201 cm ir iškovojo auksą, artimiausią konkurentę pranokusi septyniais centimetrais. Tokie pasiekimai neliko nepastebėti – A.Palšytė išrinkta geriausią sausio ir kovo mėnesių Europos lengvaatlete!

Tuo tarpu vasaros sezonas žaviai lietuvei prasidėjo tragiškai: pirmame Deimantinės lygos etape JAV ji patyrė traumą, dėl kurios nesitreniravo daugiau nei mėnesį. Fizinio pasirengimo spragas ji jautė viso sezono metu, tačiau pasaulio čempionate sugebėjo užimti aukščiausią vietą karjeroje (septintą – 192 cm), o Universiadoje iškovojo bronzą (191 cm).

„Niekam ne paslaptis, kad buvo tam tikrų problemų, kurios neleido realizuoti savęs vasaros sezono metu. Puikiai dalyvavusi žiemą, tikėjausi, kad vasarą seksis taip pat gerai. Dėjau daug vilčių į Deimantinės lygos varžybas, pasaulio čempionatą, Universiadą, bet sezono pradžioje išvis nežinojau, ar turėsiu galimybę dalyvauti“, – metus apibendrino A.Palšytė.

Alfredo Pliadžio nuotr./Airinė Palšytė
Alfredo Pliadžio nuotr./Airinė Palšytė

Eglė Balčiūnaitė (800 m bėgimas)

2008-ųjų Pekino olimpinėse žaidynėse į 800 m rungties pusfinalį patekusi Eglė Balčiūnaitė savo valandos laukė ilgai. Dėl įvairių priežasčių pastaraisiais metais prie geriausių savo rezultatų nepriartėjusi bėgikė ryškiai sužibėjo šių metų pasaulio čempionate: atrankos etape pasiekė sezono rekordą (2 min. 1,21 sek.) bei pateko į pusfinalį, o jame rezultatą pagerino dar kartą (2 min. 0,48 sek.) ir užėmė aukščiausią Lietuvos bėgikų stadione vietą – 15-ą – tokio rango pirmenybėse per 12 metų.

„Savo metus vertinu labai gerai, nors metų pradžia buvo nelengva – trūko sekundės iki Europos uždarų patalpų čempionato normatyvo ir teko baigti sezoną vos jį pradėjus. Tai mane tik dar labiau motyvavo, jog turiu dirbti dar daugiau ir siekti iškeltų tikslų“, – pasakojo E.Balčiūnaitė.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Caster Semenya ir Eglė Balčiūnaitė
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Caster Semenya ir Eglė Balčiūnaitė

Vasaros sezono metu lengvaatletė „vaikėsi“ pasaulio čempionato normatyvą, tačiau iki jo pritrūko kelių dešimtųjų sekundės dalių. Kadangi normatyvą įvykdė mažiau sportininkių nei nurodo čempionato reglamentas, E.Balčiūnaitė kvietimą į Londoną gavo kaip viena pajėgiausio „už brūkšnio“ likusių sportininkių.

„Negaliu drąsiai teigti, kad esu maksimaliai patenkinta, nors sezoną ir užbaigiau pačiai netikėtu rezultatu. Norisi įsivykdyti čempionatų normatyvus bent iki sezono vidurio ir ramiai jiems ruoštis. Šįkart praslydau, bet tikiuosi, jog kitąmet bus kitaip“, – sakė Šveicarijoje besitreniruojanti bėgikė.

Ir vis dėlto pasirodymą pasaulio čempionate ji įvardija kaip labai sėkmingą.

„Pasiekiau daugiau nei pati tikėjausi, atidaviau visą save ir šitiems metams daugiau nebeturiu ką pridurti. Viskas ateina savo laiku“, – šyptelėjo E.Balčiūnaitė.

Dovilė Dzindzaletaitė (trišuolis)

Trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė vos prieš metus tapo mama. Tačiau praleistas 2016-ųjų sezonas Lietuvos rekordininkės toli gražu nesusilpnino – sportininkė įvykdė pasaulio čempionato normatyvą, jame užėmė 15 vietą (13,97 m), o Europos komandiniame čempionate buvo antra (13,97 m), nusileidusi tik olimpiados prizininkei Hannai Kniazevai-Minenkai iš Izraelio.

Geriausią sezono rezultatą – 14,15 m – lietuvė užfiksavo komercinėse varžybose Italijoje.

„2017 metus vertinu labai gerai. Manau, įvykdžiau savo iškeltus tikslus šimtu procentų. Nudžiuginau save, kad grįžau į buvusią sportinę formą labai greitai. Buvo didelė garbė vėl atstovauti savo šaliai komandiniame ir pasaulio čempionatuose“, – džiaugėsi D.Dzindzaletaitė.

Alfredo Pliadžio nuotr./Dovilė Dzindzaletaitė
Alfredo Pliadžio nuotr./Dovilė Dzindzaletaitė

Pripažinimo trišuolininkė sulaukė ir pačių Lietuvos lengvaatlečių rate – sportininkai balsuodami jai skyrė „Metų sugrįžimo“ nominaciją. Pusantrų metų varžybose nedalyvavusi D.Dzindzaletaitė į sektorių sugrįžo balandį, o vasaros sezono metu demonstravo itin stabilius rezultatus: toliau nei 13,80 m ji nušoko net šešiskart.

Beje, 2017-ieji lietuvei itin sėkmingais tapo ir dėl šeimyninių aplinkybių: rudenį ji sumainė aukso žiedus su britų sprinto žvaigžde Richardu Kilty bei kitą sezoną varžybose turėtų startuoti su kur kas trumpesne pavarde.

Austra Skujytė (septynkovė, rutulio stūmimas)

2017-ieji tapo paskutiniais legendinės Lietuvos septynkovininkės Austros Skujytės karjeros metais. Dviejų olimpinių žaidynių prizininkė atsisveikinti su didžiuoju sportu vylėsi po pasaulio čempionato, tačiau į jį neišvyko – kaip rutulio stūmikė galėjusi varžytis daugiakovininkė dalyvauti, tačiau nekovoti dėl aukščiausių vietų, nepanoro.

2017-ieji geriausiai 2012 metų lengvaatletei prasidėjo sėkmingai: A.Skujytė, nors ir jausdama Achilo sausgyslės skausmus, dalyvavo Europos uždarų patalpų čempionate Serbijoje rutulio stūmimo rungtyje, kur prisiminė geriausius karjeros laikus. Įrankį nustūmusi 17,37 metro ji užėmė aukštą devintą vietą.

„Žiema paliko malonų prieskonį, tačiau norėjosi, kad ir vasara pridurtų. Vasara nepateikė gražių siurprizų, bet žiemą susikoviau su Europos stipriausiomis rutulininkėmis ir tai buvo labai smagu“, – sakė A.Skujytė.

Alfredo Pliadžio nuotr./Austra Skujytė
Alfredo Pliadžio nuotr./Austra Skujytė

Liepą sportininkė po metų pertraukos dalyvavo septynkovėje: Europos daugiakovių komandų čempionato antros lygos varžybose ji labiausiai prisidėjo prie Lietuvos rinktinės triumfo, asmeninėje įskaitoje užėmusi antrą vietą (5784 taškai). Vis dėlto iki daugiakovės pasaulio čempionato normatyvo trūko daug, o noro varžytis pasaulio čempionate kaip rutulio stūmikei A.Skujytei nebuvo.

Patekimo į geriausių Lietuvos metų lengvaatlečių septynetą 38-erių daugiakovininkė nesureikšmina – panašių įvertinimų karjeros metu ji sulaukė ne kartą.

„Tiek visko buvo per karjerą, kad per daug ir nebesureikšminu. Bet dar vienas įvertinimas prieš išeinant iš sporto malonus“, – šyptelėjo A.Skujytė.

Balsuoti už geriausią lengvaatletę, o taip pat už geriausią lengvaatletį ir kylančią žvaigždę, prašome iki lapkričio 24 dienos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis