Tokią IAAF poziciją atskleidė dokumentai, paviešinti Sporto arbitražo teisme (CAS) antradienį.
Sprendimą liepti moterims atletėms, kurių testosterono kiekis yra aukštesnis už nustatytą ribą, vartoti specialius vaistus, IAAF išdėstė 163 lapų dokumente.
Redaguotuose dokumento įrašuose galima matyti, kad C.Semenya buvo viena iš atlečių, kurios apibūdintos kaip biologiškai esančios vyrai.
„Tai skaudina labiau nei galiu apsakyti“, – tokį IAAF aiškinimą apibūdina C.Semenya.
Tai skaudina labiau nei galiu apsakyti
Sportininkė teismui sakė, kad negali išreikšti skausmo, kurį sukėlė IAAF sakydami, jog ji nėra moteris.
„IAAF mane naudojo kaip bandymų triušį“, – mano C.Semenya.
Tiesa, lengvosios atletikos federacija laimėjo teismą ir tuomet buvo leista įvesti taisyklę moterims, turinčioms aukštą testosterono lygį, vartoti specialius vaistus.
Burundžio atstovė Francine Niyonsaba ir Kenijos atletė Margaret Wambui atskleidė, kad naujosios taisyklės paveikė ir jas. Šios sportininkės, kaip ir C.Semenya, pasisakė prieš naują tvarką ir kritikavo IAAF.
Visą gyvenimą moterimi laikyta C.Semenya CAS sprendimą apskundė aukščiausiajam Šveicarijos teismui. Ji laimėjo bylą ir naujos taisyklės galiojimas yra sustabdytas.
28-rių bėgikės ir IAAF kova yra laikoma viena kontroversiškiausių sporto pasaulyje per daugybę metų.
Lengvosios atletikos federacija įsitikinusi, kad C.Semenya yra moteris, gimusi su lyties sutrikimu bei vyriška XY chromosoma, todėl jos hormonai leidžia turėti pranašumą prieš kitas sportininkes.
Tam, kad suvienodintų sportininkų galimybes, IAAF ir įvedė taisyklę, kuri įsako bėgikėms mažinti testosterono kiekį, jei šios nori varžytis lenktynėse nuo 400 metrų iki vienos mylios.
C.Semenya griežtai atsisakė vartoti medikamentus.
Pirmą kartą Pietų Afrikos Respublikos atletės lyties klausimas į viešumą iškilo dar 2009-siais, kai jai tebuvo 18 metų. Sportininkei buvo ne kartą atlikti lyties nustatymo tyrimai.