Iki 6-os vietos pakilusi maratonininkė žiūrovų palaikymą lygino su „Tour de France“ lenktynėmis

Lietuvos maratonininkė Aušra Garunkšnytė jos vedlys Linas Mikalainis Paryžiaus paralimpinėse žaidynėse užėmė 6 vietą.
Lietuvos maratonininkė Aušra Garunkšnytė
Lietuvos maratonininkė Aušra Garunkšnytė / Vytauto Dranginio nuotr.

Lietuviai T12 klasės maratono distanciją įveikė per 3 val. 18 min. 41 sek. ir finišo tiesiąją kirto 8-toje vietoje. Vis tik, diskvalifikavus dvi varžoves, lietuviai pakilo į 6-tą vietą.

„Atskleisiu, kad pirmą kartą bėgau be laikrodžio. Specialiai nusiėmiau, nes per daug į jį žiūriu, kai būna sunku psichologiškai. Tai šįkart bėgau iš jausmo ir pasitikėdama Linu, nes Linas turėjo sekti laiką.

Apskritai pastarieji metai man buvo labai nelengvi, bet stipriai padėjo ir treneris, ir gidas, ir mitybos specialistas, sporto psichologė – visa mano komanda“, – sakė A. Garunkšnytė.

„Viską planuoji iki maratono, startuoji pagal planą, bet tada ateina maratonas [juokiasi]. Nuo 30-to kilometro pradideda visi sunkumai ir niuansai. Gal jų ir šiandien buvo, bet viskas standartiškai, kaip maratone.

Žiūrovų palaikymas buvo kosminis, tai – kažkokia fantastika. Buvo vietų, kur tai priminė dviračių lenktynes „Tour de France“, – įspūdžiais po finišo dalijosi L. Mikalainis.

Aušra tapo pirmąja Lietuvos moterimi, startavusia paralimpinių žaidynių maratono rungtyje.

Olimpines čempione tapo marokietė Fatima Ezzahra El Idrissi, trasoje sugaišusi vos 2 val. 48 min. 36 sek. Tai pasaulio rekordas.

Skrydžio režimu: atviras „Gurtam“ vadovo interviu su Benediktu Vanagu
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?