Istorinius medalius laimėjusiems disko metikams – valstybės vadovų sveikinimai

Pirmą kartą pasaulio čempionatų istorijoje du medalius toje pačioje rungtyje laimėjusius lietuvius ketvirtadienį sveikina valstybės vadovai.
Mykolas Alekna ir Andrius Gudžius
Mykolas Alekna ir Andrius Gudžius / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Labai geras jausmas matyti du skirtingų kartų lietuvius galiūnus, stovinčius petys į petį ant tos pačios nugalėtojų pakylos, – rašo šalies prezidentas Gitanas Nausėda. Ačiū už tai, kad jūsų dėka visas pasaulis vėl taria Lietuvos vardą!“

Istoriškai sėkmingiausioje disko metimo rungtyje 19-metis Mykolas Alekna ketvirtadienį Judžine (JAV) sužibo sidabru, o 12 metų vyresnis Andrius Gudžius pasipuošė bronza.

Prie sveikinimų prisijungė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Švietimo mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, kiti visuomenės veikėjai.

Geriausiu ketvirtuoju bandymu M.Alekna įrankį nuskraidino 69,27 m. A.Gudžiaus tolimiausias metimas – 67,55 m.

Lietuvius aplenkė tik slovėnas Kristjanas Čehas (71,13 m), pagerinęs nuo 2005-ųjų Virgilijui Aleknai priklausiusį pasaulio čempionatų rekordą (70,17 m).

Olimpinis ir pasaulio čempionas švedas Danielis Stahlis šįkart liko ketvirtas (67,1 m).

Du medalius disko metimo rungtyje lietuviai iki šiol buvo laimėję tik Europos čempionate 1986-aisiais Štutgarte, kai Romas Ubartas tapo čempionu, o dabartinis A.Gudžiaus treneris Vaclovas Kidykas pelnė bronzą.