Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Jelena Isinbajeva – paukštė karalienė

Po pergalės pirmajame Aukso lygos etape Berlyne šuolininkė su kartimi Jelena Isinbajeva Rusijos žiniasklaidai papasakojo, kas ją palaikė olimpinio stadiono tribūnose, koks užrašas puošia varžyboms skirtą avalynę ir kodėl gailisi savęs.
Jelena Isinbajeva
Jelena Isinbajeva / AFP/„Scanpix“ nuotr.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Jelena Isinbajeva
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Jelena Isinbajeva

„Startas buvo labai svarbus, tad šiek tiek jaudinausi, – po pergalės kalbėdama su agentūra „Ves Sport"  šypsojosi du kartus olimpinė čempionė. – Juk tai pirmasis sezono startas, juo labiau tai Aukso lyga – joje man buvo skiriamas kiek perdėtas dėmesys. Be to, į Berlyną atvyko mano naujieji rėmėjai iš Kinijos kompanijos „Ni Ling”, tad jaučiau didelę atakomybę ir prieš juos.“

– Turbūt tikėjotės įveikti kartelę, iškeltą į kiek didesnį aukštį nei 4,83 metro?

– Jei atvirai, visų pirma norėjau tiesiog laimėti varžybas. Dažniausiai sezoną pradedu liepos viduryje, tad šis startas man buvo labai ankstyvas. Man prieš akis – dar visas pasirengimo pagrindiniams startams mėnuo. Treneris V.Petrovas man kėlė minimalią ir maksimalią užduotis – 4,85 ir 4,95 metro. Naujo pasaulio rekordo būčiau siekusi tik tuo atveju, jei būčiau jautusis labai gerai.

– O tie du centimetrai, kurių pritrūko iki minimalaus rezultato, svarbūs?

– Ne, pergalė yra pergalė. Rezultatas realiai atspindi mano birželio mėnesio formą.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Kas?.. Jelena Isinbajeva
AFP/„Scanpix“ nuotr./Kas?.. Jelena Isinbajeva

– Pirmą kartą per oficialias varžybas vilkėjote naują „Li Ning” aprangą. Ar tiesa, kad padėjote ją kurti?

– Taip, dizainą kūrėme kartu. Mes turėjome išsirinkti kažkokį simbolį, kuris mane skirtų nuo kitų. Pradžioje bandėme delfiną – aš juos labai mėgstu ir įvairiais pavidalais turiu nemažą kolekciją. Tačiau vėliau persigalvojome: jei kompanija kiniška, vadinasi, turi būti kažkas kiniško. Taip ant aprangos atsirado karališkas paukštis Feniksas, kuris mane lydės visur ir visada. Man labia patinka apibūdinimas paukštė karalienė. Šią vasarą tai bus mano įvaizdžio dalis. O ant batelių kiniškais hieroglifais bus parašyta „Viskas įmanoma”. Man labai patiko, kad turėjau galimybę dalyvauti visame šiame procese ir kad į mano prašymus buvo atsižvelgta. Net sportinio kostiumo užtrauktukai primena, kad šokinėju su kartimi.

– Kartis taip pat atrodė kiek kitaip nei kitų sportininkių…

– Berlyne naudojau spalvotas kartis, tačiau jų spalva dar išlikusi nuo praėjusio sezono. Netrukus gausiu ir naujų įrankių. Jie bus ryškiaspalviai – rožinis, geltonas, žalias, žydras. Kuo kietesnė kartis, tuo ryškesnė spalva. Ilgai rinkausi atspalvius ir manau, kad viskas bus labai gražu ir išskirtina.

– Treneris teigia, kad šiuo metu esate pasirengusi 90 procentų. Ar sutinkate su tuo?

– Manau, kad būtent tiek ir esu pasiruošusi. Tų 10 procentų kol kas ir trūksta iki naujų pasaulio rekordų, pergalių su pačiais aukščiausiais rezultatais.

– Ši Aukso lyga lengvosios atletikos istorijoje yra paskutinė. Nuo kitų metų jos formatas keičiasi, taps Briliantine lyga. Ar tai prideda motyvacijos?

– Ne paskutinė, o lemiama (juokiasi)! Žinoma, šis niuansas jaučiamas. Briliantinė lyga bus jau visiškai kitas turnyras su kitais organizatoriais ir kituose stadionuose. Jaučiu, kad savotiškai baigiu vieną epochą ir netrukus įžengsiu į kitą. Nors skamba kiek nostalgiškai, man malonu.

AFP/„Scanpix“ nuotr./jelena Isinbajeva
AFP/„Scanpix“ nuotr./Jelena Isinbajeva

– Briliantinėje lygoje vietoj 6 etapų bus 12-a, visai kita varžybų sistema. Tai į gera jums ir apskritai lengvajai atletikai?

– Manau, pačiai sporto šakai tai išeis tik į gera. Lengvoji atletika taps populiaresnė ir kituose žemynuose. Juk bus sportininkų, kurie pirmą kartą gyvenime startuos, sakysime, Afrikoje arba Australijoje. Aš ir pati nesu nė karto varžiusis Afrikoje. Kaip toks turnyrų grafikas atsilieps patiems sportininkams, kol kas neaišku. Tikiuosi, kad viskas bus dar geriau nei dabar.

– Gal klausimas nuskambės kiek naiviai, tačiau kokį tikslą sau keliate pasaulio čempionate? Ar pasirengimo procesas skiriasi nuo kitų metų?

– Man atrodo, kad šiemet pradėjau dirbti dar daugiau. Visą gyvenimą maniau, kad kuo sportininkas vyresnis, tuo mažiau jam reikia dirbti. O išėjo visiškai priešingai. Kartais man net gaila savęs. Tačiau kartu suprantu, kad tai vienintelis būdas išlaikyti jau pasiektą lygį ir kilti dar aukščiau. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų