Kaip auksas keičia gyvenimus?

Lengvosios atletikos leidinys „Spikes” pasidomėjo, kaip pasikeitė kai kurių sportininkų gyvenimas, laimėjus pasaulio čempionato Berlyne aukso medalius.
Pasaulio lengvosios atletikos čempionato Berlyne medaliai
Pasaulio lengvosios atletikos čempionato Berlyne medaliai / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Trey Hardee (JAV), dešimtkovė:

AFP/„Scanpix“ nuotr./Trey Hardee
AFP/„Scanpix“ nuotr./Trey Hardee

Pasikeitimai mano gyvenime tikrai dideli, ypač tai sietina su tuo, kaip mane priima Europoje. Čia mane atpažįsta gatvėje, parduotuvėje ar viešbutyje. Net muitininkai Berlyno oro uoste fotografavosi su manimi ir prašė autografų. Taip kad jau pajutau populiarumo skonį, o tai man labai svarbu. Žinoma, norėčiau, kad panašiai būtų ir JAV, tačiau čia žmonės ne per daugiausiai domėjosi pasaulio čempionatu Berlyne, o tai truputėlį apmaudu. Namuose grįžau į įprastinį gyvenimą, tad mėgautis pergale ir populiarumu gimtojoje šalyje nepavyko.

Ryan Brathwaite (Barbadosas), 110 metrų bėgimas su barjerais:

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ryan Brathwaite
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ryan Brathwaite

Pasikeitimai gyvenime didžiuliai. Tėvynėje oro uoste mane pasitiko tiek žmonių, kad buvau sukrėstas. Tapau oficialiu savo šalies pasiuntiniu, ir tai labai atsakingos pareigos. Jaučiu atsakomybę už tai, kaip vystomas Barbadoso sportas, didžiuojuosi savo šalimi, turiu jegų ir noro padėti žmonėms. Tapau labai populiariu žmogumi saloje, mane iki šiol visi atpažįsta ir sveikina. Kol kas priprasti prie tokios šlovės sekasi sunkokai. Dar įsigijau naują automobilį Nissan X–Trail”, tačiau ji liko Barbadose, o aš pats išvažiavau treniruotis į JAV.

Dani Samuels (Australija), disko metimas:

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Dani Samuels
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Dani Samuels

Gyvenimas pasikeitė stipriai. Grįžusi iš Berlyno buvau nustebusi, kiek man buvo skirta dėmesio. Mano mama surrinko visus straipsnius apie mane, spausdinamus populiariausiame Australijos dienraštyje Sydney Morning Herald”. Pasirodo, aš buvau pimajame puslapyje net tuomet, kai žaidė Australijos regbio rinktinė. Po pasaulio čempionato teko dalyvauti ir televiziniuose šou, kaip garbės svečias buvau pakviesta į Nacionalinės regbio lygos finalą. Nesu iš tų, kuriems būtinas padidintas dėmesys, tačiau man labai malonu, kad žmonės mane pažįsta dėl mano sportinių pasiekimų. Pastaruosius penkerius metus aš intensyviai dirbau ir siekiau šio titulo. Iškovojau jį ir esu laiminga, kad žmonės tai įvertino. O pinigus, kuriuos gavau už pasaulio čempionės titulą, išleisiu pirkdama namą – greičiausiai tai darysiu pusiau su mama.

Christian Cantwell (JAV), rutulio stūmimas:

AFP/„Scanpix“ nuotr./Christian Cantwell
AFP/„Scanpix“ nuotr./Christian Cantwell

Pinigai, kuriuops gavau už laimėtą pasaulio čempionatą – puiku. Finansinė gerovė daug ką supaprastina, tačiau žiūrint plačiau, tai nesudaro didelio skirtumo. Po sezono ilsėjausi 15 dienų, o dabar manęs jau laukia 17 savaičių treniruočių iki kitų varžybų. Ko gero, jau pasiekiau viską, ko norėjau. Man reikia įsisamoninti tai, ką jau padariau, ir tai, kuriuo keliu sukti ateityje. Jau daugiau kaip metus sugebu išvengti traumų ir tai labai džiugina. Artimiausiu metu stengsiuos įgyvendinti du tikslus – laimėti pasaulio uždarų patalpų čempionatą Dohoje bei pasiekti asmeninį rekordą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai