Pasaulio čempionu su prasčiausiu laiku turnyro istorijoje (4:04:20) tapo japonas Yusuke Suzuki, kuris pirmavo praktiškai visos distancijos metu. Sidabrą iškovojo 43-ejų portugalas Joao Vieira (4:04:59) ir tapo vyriausiu pasaulio čempionato medalininku istorijoje. Bronza džiaugėsi kanadietis Evanas Dunfee (4:05:02).
Net 18 ėjikų distancijos nebaigė – pasitraukė savo noru arba buvo diskvalifikuoti.
Ne viename tarptautiniame čempionate patirties sukaupęs 27-erių Lietuvos sportinio ėjimo atstovas puikiai sudėliojo savo jėgas ir palaipsniui kilo visos distancijos metu. Nebuvo išvengta duobių, bet po 40 kilometrų įsiveržus į 20-uką, A.Mastianica suprato, kad šio šanso paleisti negali.
Patekti į 16-uką skatino ir finansinės detalės. Pasaulio čempionate ši riba lemia dvejų metų stipendiją sportininkui.
Atsigavęs ir persirengęs A.Mastianica jau su šypsena kalbėjo apie sunkiausias distancijos akimirkas.
„Sunku buvo. Vienu momentu jau galvojau, kad bus mirtis. Po 25 kilometro. Bet tada treneris parėkė gerų raginančių žodžių. Viskas padaryta – reikia tik atidirbti. Atsistojome ir atidirbome iki galo. Iššūkis buvo rimtas, bet aš jį įvykdžiau ir padariau, ką galėjau“, – patenkintas kalbėjo sportininkas.
„Matėte, kokie visų rezultatai – su kokiu buvo laimėta. Labiausiai tenkina vieta. Pasaulyje 15-as. Super. Labai esu patenkintas“, – sunkiomis sąlygomis pasiektu geriausiu karjeros laimėjimu džiaugėsi A.Mastianica.
Paskutinius kilometrus, kurie pareikalavo daugiausia jėgų, lietuvis sugebėjo susikaupti ir aplenkė dar du varžovus. Sportininkas už tai dėkojo palaikymo komandai: „Lietuviai palaikė ir skaičiavo, ragino, rėkė. Sakė, kad priekyje manęs yra du varžovai ir aš galiu juos aplenkti, pagreitėti kas minutę po ratą greičiau. Susikaupėme ir aplenkėme.“
„Dabar yra 4 valanda ryto, tai gal kažkiek ir geriau, bet 22-23 val. tai yra mirtis“, – apie sąlygas ir 30 laipsnių karštį kalbėjo lietuvis.
Pernai Europos čempionate Berlyne A.Mastianica buvo 14-as, o Dohos pragare džiaugėsi karjeros pasiekimu.
Tarptautinė lengvosios atletikos federacija IAAF jau kurį laiką svarsto panaikinti 50 km distanciją, todėl labai realu, kad lietuvis sudalyvavo paskutinėse šios rungties varžybose istorijoje.
„Sportuočiau toliau. Bandysiu kovoti, nesvarbu kokia rungtis. Atsistoji, dirbi ir kovoji“, – per daug būsimų pokyčių nebijo ėjikas.
Šis sėkmingas A.Mastianicos pasirodymas gali įkvėpti ir kolegę Živilę Vaiciukevičiūtę, kuri sekmadienį kovos 20 km distancijoje: „Ji visada nori mane aplenkti.“
Lietuvių startai pasaulio čempionate
Rugsėjo 29 d., sekmadienis
23:30 val. Moterų 20 km sportinis ėjimas. Živilė Vaiciukevičiūtė
Rugsėjo 30 d., pirmadienis
16:30 arba 18 val. Moterų ieties metimas. Atranka. Liveta Jasiūnaitė
21:25 val. Vyrų disko metimas. Finalas. Andrius Gudžius
Spalio 1 d., antradienis
16:50 val. Vyrų šuoliai į aukštį. Atranka. Adrijus Glebauskas
21:20 val. Moterų ieties metimas. Finalas. Liveta Jasiūnaitė (jei pateks)
Spalio 3 d., ketvirtadienis
16:40 val. Moterų trišuolis. Atranka. Dovilė Kilty ir Diana Zagainova
Spalio 4 d., penktadienis
20:15 val. Vyrų šuoliai į aukštį. Finalas. Adrijus Glebauskas (jei pateks)
23:30 val. Vyrų 20 km sportinis ėjimas. Marius Žiūkas
Spalio 5 d., šeštadienis
16:30 arba 18 val. Vyrų ieties metimas. Atranka. Edis Matusevičius
20:35 val. Moterų trišuolis. Finalas. Dovilė Kilty ir Diana Zagainova (jei pateks)
Spalio 6 d., sekmadienis
19:55 val. Vyrų ieties metimas. Finalas. Edis Matusevičius (jei pateks)