Vienas nepriklausomas teisėjas išteisino atletą, argumentuodamas, kad šis vartojo užterštą gyvūno mėsą, kuris buvo maitinamas bakterijomis, antibiotikais, hormonais ar dioksinais. Mat sportininkas galėjo to nežinoti.
Trenbolonas dažniausiai naudojamas galvijų raumenų auginimui, tačiau poveikis sportininkams taip pat skatina raumenų vystymąsi. Štai kodėl WADA – pasaulinė antidopingo agentūra įtraukė trenboloną į draudžiamų medžiagų sąrašą.
Visgi USADA leido E.Knightonui dalyvauti olimpinių žaidynių atrankoje ir ten patekęs sportininkas 200 m bėgime Paryžiuje liko ketvirtas. Tačiau šis dopingo įvykis nepraslydo pro Lengvosios atletikos sąžiningumo skyrių, kuris nusprendė apskųsti sprendimą leisti bėgikui toliau dalyvauti varžybose.
Skyrius pateikė apeliaciją į Sporto arbitražo teismą. Pasak jų, USADA pateikti paaiškinimai neįtikino, nes nebuvo įrodyta, kad E.Knightonas šiuo atveju nėra kaltas.
Jei apeliacija bus patenkinta, sportininkui gresia diskvalifikacija neribotam laikui.
USADA vadovas Travisas Tygartas sako suprantantis Lengvosios atletikos sąžiningumo skyriaus apeliaciją, bet taip pat teigia, kad ši WADA taisyklė dėl trenbolono nėra teisinga.