Kosminis 100 metrų bėgimas – trečias pagal greitumą istorijoje

34-erių Shelly-Ann Fraser-Pryce skambiai pranešė pasauliui ir varžovėms, kad ją nurašyti dar gerokai per anksti. Jamaikos sprinterė „Deimantinės lygos“ varžybose Lozanoje (Šveicarija) pagerino karjeros rekordą.
Shelly-Ann Fraser-Pryce
Shelly-Ann Fraser-Pryce / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Sh-A.Fraser-Pryce moterų 100 metrų rungties finalą distanciją nuskuodė per 10,60 sekundės. Tai trečias pagal greitumą visų laikų moterų sprinto rezultatas. Jamaikietė taip pat pagerino ir šių varžybų rekordą.

Penkis kartus olimpinei čempionei Elaine Thompson-Herah šįkart teko pasitenkinti antrąja vieta. Ji nugalėtojai pralaimėjo 0,04 sek. Trečia atbėgo dar viena jamaikietė Shericka Jackson (10,92 sek.).

Moterų 400 metrų bėgimo rungtyje dalyvavo ir lietuvė Agnė Šerkšnienė. B finale ji finišavo antra (53,22 sek.). Pagrindiniame 400 m finale nugalėjo Marileidy Paulino (50,40 sek.) iš Dominikos Respublikos.

„Deimantinės lygos“ etape Šveicarijoje varžybų rekordą pagerino ir rutulio stūmikas Ryanas Crouseris. Amerikiečio rezultatas – 22,81 metro.

Moterų šuolius į aukštį laimėjo rusė Marija Lasickienė (1,98 m), trišuolį – venesuelietė Yulimar Rojas (15,56 m), o 400 m bėgimą su barjerais – dar vieną varžybų rekordą pagerinusi olandė Femke Bol (53,05 sek.).