Svilinančiame Berlyne po finišo išsekusiam lietuviui prireikė medikų pagalbos

Berlyne vykstančiame Europos lengvosios atletikos čempionate antradienio rytą sportinio ėjimo atstovams teko ypatingas išbandymas – įveikti 50 kilometrų distanciją kepinant 35 laipsnių karščiui. Lietuvis Arturas Mastianica finišavo tryliktoje vietoje su asmeniniu rekordu, bet tai pareikalavo visų turėtų jėgų – po finišo lietuvis atsidūrė medikų globoje.
Arturas Mastianica
Arturas Mastianica / Alfredo Pliadžio nuotr.

Tarp 36 ėjikų startavo du Lietuvos ėjikai Tadas Šuškevičius ir Arturas Mastianica.

A.Mastianica finišavo tryliktas su asmeniniu rekordu ir geriausiu Lietuvos sezono rezultatu (3:58:29).

Tačiau džiūgauti dėl karjeros pasiekimo lietuvis negalėjo. Kameros užfiksavo, kaip ėjikas buvo palydėtas pas medikus, kur stengėsi atgauti kvapą.

Ėjikų treneris Viktoras Meškauskas tikino, kad vaizdas nebuvo toks blogas, kaip gali pasirodyti: „Čia normalu. Žinoma, kad po 50 kilometrų nepailsi. Išsikrauni visiškai. Bet čia nieko ypatingo ar netikėto. Jis jau atsigavęs ir gali kalbėti, bendrauti.“

Alfredo Pliadžio nuotr./Tadas Šuškevičius ir Arturas Mastianica

Specialistas džiaugėsi, kad auklėtiniui pavyko pagerinti asmeninį rekordą: „Rezultatas yra geras, bet tikėjomės, kad pavyks dar geriau. Ruošiamės panašiomis sąlygomis ir taikėmės į gerą formą.“

Kitas lietuvis T.Šuškevičius distancijoje sugaišo daugiau nei keturias valandas ir finišavo šešioliktas (4:01:30).