Kur leki, mama? Lietuvos atletės į sportą veržiasi nepraėjus nė mėnesiui po gimdymo

Kiekviena moteris tikriausiai patvirtintų, jog vaikelio gimimas gyvenimą apverčia aukštyn kojomis. Tačiau labiausiai viskas pasikeičia besilaukiančioms ar neseniai vaikelio susilaukusioms profesionalioms sportininkėms. Nutrūksta treniruočių ritmas, nebegalima dalyvauti varžybose, treniruočių stovyklas užsienyje pakeičia vaikelio priežiūra namuose ir be viso to galvoje dar nuolat sukasi mintys: „Ar po nėštumo pavyks sugrįžti į prieš tai pasiektą lygį?“
Vaida Žūsinaitė ir Dovilė Kilty sėkmingai suderina sportą ir motinystę.
Vaida Žūsinaitė ir Dovilė Kilty sėkmingai suderina sportą ir motinystę. / Asmeninio albumo ir Scanpix nuotr.

Lietuvos olimpietėms Dovilei Kilty (Dzindzaletaitei) ir Vaidai Žūsinaitei-Nekriošienei tai pavyko.

Jos ne tik iškart po nėštumo grįžo sportuoti, tačiau ir toliau siekia aukščiausių rezultatų savo srityse, o kitąmet planuoja dalyvauti ir Tokijo olimpinėse žaidynėse. Su Dovile ir Vaida kalbėjomės apie gyvenimą po vaikelio gimimo, kaip pavyksta suderinti profesionalų sportą bei šeimą ir kas buvo sunkiausia sugrįžus sportuoti.

Sportuoti sugrįžo praėjusius 3 savaitėms po gimdymo

32-ejų metų ilgų nuotolių bėgikė Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė, auginanti 1-erių metukų dukrytę Gabiją, atskleidė, jog praėjus tik 3 savaitėms po gimdymo jau pradėjo sportuoti.

„Pirmi išbėgimai buvo labai sunkūs, net nesitikėjau, kad taip bus. Bet savęs nespaudžiau, po truputį judėjau į priekį. Net nepastebėjau, kaip mano sportinė forma staiga šovė į priekį. Pirmose varžybose dalyvavau praėjus 4 mėnesiams po gimdymo ir man pavyko jas laimėti!” – pasakojo lengvaatletė.

Vaida atskleidė, jog nuo pat nėštumo pradžios ji planavo, jog grįš į didįjį sportą: „Visada žinojau, kad tikrai grįšiu. Dėl to 37 nėštumo savaites bėgiojau, vėliau myniau dviratį, o paskutinę savaitę labai daug vaikščiojau.“

Asmeninio albumo nuotr./Vaida Žūsinaitė
Asmeninio albumo nuotr./Vaida Žūsinaitė

Vaidos Žūsinaitės-Nekriošienės vyras taip pat yra olimpietis, tituluotas baidarininkas Ričardas Nekriošius.

Vaida pasakojo, jog pirmąsias savaites po nėštumo naujagimiu namuose rūpinosi ji, vėliau kartu su vyru Ričardu šias pareigas jie pradėjo dalintis.

„Vaikeliui gimus gyvenimas pasikeičia 100 procentų. Asmeniniai poreikiai tampa nebe pirmoje vietoje, tampi atsakingas už mažą žmogutį. Kadangi visada buvau aktyvi, pirmas savaites buvo itin sunku užsidaryti namuose ir priprasti prie naujo gyvenimo ritmo. Tačiau dabar viskas jau kitaip, dienos tapo užimtos, nebėra kada atsikvėpti. Keliamės anksti, ryte pirmasis treniruotę rengia vyras Ričardas, o tuo tarpu mes su Gabija einame į lauką. Kai Ričardas sugrįžta, tuomet išbėgu aš.

Asmeninio albumo nuotr./Vaida Žūsinaitė ir Ričardas Nekriošius
Asmeninio albumo nuotr./Vaida Žūsinaitė ir Ričardas Nekriošius

Tiesa, buvo nelengva vasarą bėgioti 13-14 valandą dienos, bet prie visko priprantama. Kai grįžtu aš, Ričardas išlekia į antrą treniruotę, o vakare, jam sugrįžus, aš vykstu į darbą, treniruoju žmones ir į namus grįžtu tik apie 21 valandą“, – itin įtempta dienotvarke dalinosi V.Žūsinaitė-Nekriošienė.

Planuose olimpiados ir pasaulio čempionatai, bet pirmenybė – šeimai

Bėgikė pabrėžė, jog kai labai nori, įmanoma viską suderinti, tačiau tai kartais padaryti būna labai sunku, prireikia ir artimųjų pagalbos. „Sunkiausia tai, jog niekada negaliu tiksliai planuoti savo treniruotės laiko, nes tai priklauso nuo to, kada grįš Ričardas. Kai vyras išvykta į treniruočių stovyklas, tada mudvi su Gabija vykstame pas mano tėvus į Alytų. Labai džiaugiuosi, jog Gabija puikiai sutaria su mano tėvais, jie labai daug man padeda!” – pasakojo Vaida.

Asmeninio albumo nuotr./Vaida Žūsinaitė ir Ričardas Nekriošius
Asmeninio albumo nuotr./Vaida Žūsinaitė ir Ričardas Nekriošius

Vaidai Žūsinaitei-Nekriošienei pavyksta ne tik sportuoti. Ji jau ir grįžo į geriausią savo sportinę formą. Tai ji įrodė šiemet net 3-ose skirtingose distancijose tapusi Lietuvos čempione ir pasiekusi net 2 asmeninius rekordus.

„Dabar bėgu nuo 5000 metrų iki pusės maratono. Tapau 5000 m, 10000 m ir pusės maratono Lietuvos čempione. Pasiekiau asmeninius rekordus 10000 m ir pusės maratono distancijose. O toliau sportuosiu tol, kol bus noro ir leis galimybės. Planuose olimpiada, ir tikiuosi net ne viena. Taip pat Europos, pasaulio čempionatai. Tačiau tai nėra pagrindiniai gyvenimo tikslai, nes pirmoje vietoje dabar visada bus šeima“, – sakė olimpietė.

Alfredo Pliadžio nuotr./Vaida Žūsinaitė
Alfredo Pliadžio nuotr./Vaida Žūsinaitė

Ėmė sportuoti 3 savaitės po cezario pjūvio, o pirmos varžybos po pusmečio

Kita lengvaatletė ir olimpietė, 27-erių trišuolininkė Dovilė Kilty, Didžiojoje Britanijoje auginanti 4-erių sūnų, sportuoti taip pat sugrįžo į sportą, praėjus tik trims savaitėms po gimdymo.

„Sportuoti sugrįžau jau po trijų savaičių. Dabar, pažvelgusi atgal, suprantu, jog buvo tikrai per anksti, dar net siūlės po Cezario pjūvio nebuvo sugijusios. Dabar tikriausiai taip nedaryčiau, buvo pavojinga“, – atviravo Dovilė.

Pirmose varžybose D.Kilty dalyvavo Floridoje, praėjus pusmečiui po gimdymo. „Tais pačiais metais dalyvavau ir pasaulio čempionate, taigi įvykdžiau maksimalius lūkesčius po vaikelio gimimo pirmaisiais metais“, – sakė lengvaatletė.

Dovilė atskleidė, jog visada žinojo, jog po gimdymo nieko nelaukdama sugrįš į didįjį sportą, todėl nėštumo metu leido sau šiek tiek pailsėti nuo sporto ir nesitreniravo. Tačiau kone iškart po gimdymo jau vėl kibo į darbus. „Tikrai sunku buvo priprasti prie naujos rutinos. Juk pirmenybę skiri jau nebe sau, o vaikeliui. Sportininkai turi būti savanaudžiai, žiūrėti savęs, o būdama mama būti savanaude nebegali“, – pasakojo D.Kilty.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Dovilė Kilty
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Dovilė Kilty

Gyvenimas tarp Didžiosios Britanijos ir Šiaulių, nauja rutina ir patys aukščiausi tikslai

„Iš esmės gyvenu Didžiojoje Britanijoje, bet labai daug laiko praleidžiu ir Lietuvoje, Šiauliuose. Tai mano gyvenamoji vieta – tokia 50/50 sakyčiau. Dabar mano sūnus eina į paruošiamąją klasę. Anglijoje vaikai pradeda eiti į mokyklėlę nuo 4-erių metų, tad jis savo dieną praleidžia mokyklėlėje, o aš tuo metu – treniruotėse“, – kasdienio gyvenimo rutina dalinosi Dovilė.

Dovilės Kilty vyras – taip pat lengvaatletis, britas Richardas Kilty. Būtent vyro šeima ir padeda Dovilei, jeigu jie su vyru tuo metu būna Jungtinėje Karalystėje. „Jeigu būname UK, per išvykas į varžybas ar stovyklas sūnų prižiūri vyro tėvai. Jeigu jau išvažiuoju į ilgesnę stovyklą ar čempionatą, tada vaikutis pasilieka su mano tėvais Šiauliuose. Tai vienintelis jų anūkas, todėl jie labai džiaugiasi ir visada jo laukia“, – pasakojo D.Kilty.

Dovilės Kilty planai ir siekiai ir toliau išlieka patys aukščiausi: žiemą jos laukia Europos ir pasaulio čempionatai, o 2021-ųjų vasarą – Tokijo olimpinės žaidynės.

„Scanpix“ nuotr./Dovilė Kilty
„Scanpix“ nuotr./Dovilė Kilty

Ką patartų būsimoms ar jau sportuojančioms mamoms?

Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė: „Patarčiau siekti savo tikslų, tikėti savimi, nepasiduoti, kai sunku, taip pat nenuolaidžiauti sau ir neieškoti pasiteisinimų. Svarbiausia noras, o jeigu jo nėra, jei nedegi tuo, ką darai, tai geriau gal ieškoti savęs kitur ir nesinervinti. Visada sakau, kad jei nori, gali viską, svarbu tikėti!“

Asmeninio albumo nuotr./Vaida Žūsinaitė
Asmeninio albumo nuotr./Vaida Žūsinaitė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai