„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kurtumas – ne nuosprendis: supermama Larisa Voroneckaja skina medalius

Į Samsune vykstančias Kurčiųjų olimpines žaidynes atvykusi lengvaatletė Larisa Voroneckaja Lietuvoje dar spėjo iškovoti bronzos medalį lengvosios atletikos čempionate. Su aplinkiniais gestų kalba bendraujanti moteris yra viena iš nedaugelio, kuri puikiai integravosi girdinčiųjų sporte ir skina pergales abiejuose frontuose. Turkijoje ji dalyvauja penktose Kurčiųjų olimpinėse žaidynėse.
Larisa Voroneckaja
Larisa Voroneckaja / Augusto Četkausko nuotr.

„Kelią sporte pradėjau su krepšiniu, bet nuo 18-os susidomėjau lengvąja atletika – disko metimu ir rutulio stūmimu. Krepšinį žaidžiau su kurčiaisiais, o metimus sektoriuje galėjau atlikti ir su sveikaisiais. Jie mane puikiai priėmė“, – apie varžybas su girdinčiaisiais gestų pagalba pasakoja Larisa.

Savaitgalį praūžusiame Lietuvos lengvosios atletikos čempionate L.Voroneckaja disko metimo varžybose iškovojo bronzą (46,66) – nusileido tik geriausiai šalies metikei Zinaidai Sendriūtei (60,50) ir Ievai Zarankaitei (46,66).

„Aš esu stipriausia disko metikė Vilniuje. Kurtieji mėgsta turėti savo bendruomenę ir būti šeimoje. Aš nenorėjau treniruotis tik su kurčiaisiais. Tai aišku nėra lengva. Reikėjo mokytis, bet jie man rodė ir aš nepasidaviau. Žiūrėjau, kaip jie daro ir pati dariau“, – apie įsiliejimą į Lietuvos lengvosios atletikos elitą kalbėjo moteris.

Su girdinčiaisiais jau įpratusi varžytis lengvaatletė atvykusi į kurčiųjų varžybas sau kelia pačius aukščiausius tikslus: „Jaudinuosi prieš kurčiųjų čempionatus. Kai varžaisi su sveikaisiais, supranti, kad tai paties aukščiausio lygio varžybos. Čia norisi nenusileisti. Reikia aukoti daug laiko, kad pasiektum gerus rezultatus.“

34-erių vilnietė į sektorių sugrįžo po gimdymo. Sportininkė sukūrė šeimą su kitu Kurčiųjų olimpinių žaidynių atstovu badmintonininku Kazimieru Dauskurtu.

„Manau, kad Samsune gali būti geresni disko metimo rezultatai. Po gimdymo rutulio stūmimas tapo sudėtingesnis. Prieš metus tapau pasaulio čempione, tačiau sugrįžimas po gimdymo buvo sunkus. Turėjau žongliruoti tarp sporto ir vaiko priežiūros“, – šypsodamasi sunkų laikotarpį prisimena lengvaatletė.

L.Voronckajai ir K.Dauskurtui tai bus jau trečiosios Kurčiųjų olimpinės žaidynės kartu – jų meilės istorija prasidėjo dar 2009 metais Taivane, kartu jie dalyvavo ir 2013 metais vykusiose žaidynėse Bulgarijoje.

Samsune L.Voroneckaja kovą dėl medalių pradės pirmadienį.

A.Pliadžio nuotr./Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas Palangoje
A.Pliadžio nuotr./Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas Palangoje

Kurčiųjų olimpinės žaidynės

Kurčiųjų olimpinės žaidynės dar vadinamos tyliosiomis, nes čia varžosi klausos negalią turintys sportininkai. Jokie pagerinantys klausą aparatai varžybų metu nėra leistini, kad visi dalyviai galėtų varžytis lygiomis sąlygomis.

Į Samsuną suplaukė net 3105 atletai iš 97 pasaulio šalių, kuriuos lydi dar 3000 sirgalių. Žaidynės vyks net 14 dienų, per kurias išvysime 21-os sporto šakos varžybas.

Lietuviai varžysis septyniose sporto šakose – krepšinio, paplūdimio tinklinio, orientavimosi sporto, badmintono, imtynių, stalo teniso ir lengvosios atletikos.

Pirmą kartą Kurčiųjų žaidynės buvo surengtos dar 1924-aisiais Paryžiuje. Šios žaidynės pagal savo gyvavimo istoriją nusileidžia tik olimpinėms žaidynėms.

Samsuno vasaros žaidynės prasidės liepos 18 dieną ir baigsis liepos 30-ąją. Lietuvai atstovaus net 46 sportininkai, kurie varžysis septyniose sporto šakose.

Lietuvos delegacijoje yra tik 8 nariai, kuriems tai debiutinės Kurčiųjų olimpinės žaidynės. Dauguma jų į žaidynes vyksta antrą ar trečią kartą. orientavimosi sporto atstovas Tomas Kuzminskis ir krepšininkai Sonata Bareikienė ir Robertas Puzinas – jau šeštąjį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų