„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Lengvaatlečių metų apžvalga: kas 2017-aisiais žibėjo ryškiausiai?

Praėjusią savaitę Deimantinės lygos finalą laimėjęs Andrius Gudžius lengvaatlečių vasaros sezoną baigė skambiu akordu. Būtent disko metikas 2017-aisiais iškovojo svarbiausias Lietuvos lengvosios atletikos pergales, tačiau įsimintinas akimirkas gerbėjams dovanojo ne tik jis.
Andrius Gudžius
Andrius Gudžius / A.Pliadžio nuotr.

Patys lengvaatlečiai balsuodami įvertino, kas šiemet žibėjo ryškiausiai.

Metų pergalė – Andriaus Gudžiaus triumfas pasaulio čempionate (už balsavo 96,6 proc.)

Londone (Didžioji Britanija) vykusiame pasaulio čempionate lietuvio pergalę lėmė du centimetrai. Diską 69,21 m numetęs A.Gudžius tokia persvara pranoko švedą Danielį Stahlį bei tapo pirmu lengvaatlečiu nuo 2005-ųjų, į Lietuvą parvežusiu auksą iš planetos pirmenybių.

A.Gudžius visą sezoną demonstravo stabilius rezultatus, bent 68 metrus metė net penkiose varžybose, o tarp dešimties geriausių 2017-ųjų rezultatų pasaulyje lietuvio pavardė įrašyta net keturiskart – daugiau nei bet kurio kito disko metiko.

A.Pliadžio nuotr./Andrius Gudžius
A.Pliadžio nuotr./Andrius Gudžius

Antra skambiausia lietuvaičių pergale derėtų laikyti Airinės Palšytės triumfą Europos uždarų patalpų čempionate. Belgrade (Serbija) lengvaatletė peršoko 201 cm, artimiausią varžovę – olimpinę čempionę Ruth Beitią – pranokusi net septyniais centimetrais.

Vasaros sezonas traumą patyrusiai Europos čempionei buvo trumpas, tačiau planetos pirmenybėse ji sugebėjo patekti į finalą bei užimti aukščiausią karjeroje septintą vietą.

Metų sugrįžimas – trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė (už balsavo 51,7 proc.)

Praėjusį rudenį mama tapusi trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė į sektorių sugrįžo įspūdingai: sūnų sūpuojanti sportininkė įvykdė pasaulio čempionato normatyvą (nušoko 14,15 m), o pasaulio čempionate užėmė aukštą 15 vietą (13,97 m).

34,5 proc. lengvaatlečių metų sugrįžimu nominavo bėgikę Eglę Balčiūnaitę (po devynerių metų pertraukos sportininkė pateko į aukščiausio rango varžybų pusfinalį), o kiti 13,8 proc. apklaustųjų šį titulą skirtų netrukus antrą gimtadienį švęsiančią dukrą auginančiai kitai bėgikei Agnei Šerkšnienei. Beje, pastaroji balsavo ne už save, o už D.Dzindzaletaitę.

„Džiugu, kad ir pati buvau paminėta trejetuke, bet labai džiaugiuosi, kad laimėjo Dovilė. Ji grįžo ne šiaip po pertraukos ar traumos, bet po motinystės atostogų, – sakė A.Šerkšnienė. – Iš patirties galiu pasakyti, tai ne tas pats ir kad pakankamai sunku iš naujo pajausti kūną ir sugrįžti į aukščiausią formą. Galbūt rungties specifika, amžius ar kitos aplinkybės lėmė, kad mano sugrįžimas nebuvo toks įspūdingas, bet Dovilė grįžo su trenksmu!”

A.Pliadžio nuotr./Dovilė Dzindzaletaitė
A.Pliadžio nuotr./Dovilė Dzindzaletaitė

Metų proveržis – bėgikas Simas Bertašius (už balsavo 41,4 proc.)

Pastaraisiais metais retas Lietuvos vidutinių nuotolių bėgikas sugebėdavo užimti aukštas vietas Europos komandiniuose čempionatuose ar Universiadose. „Šimtmečio bėgiku“ laikomas Simas Bertašius pasiekė geriausius lietuvių rezultatus 1500 m bei 3000 m rungtyse po 2000-ųjų metų – atitinkamai 3 min. 44,33 sek. bei 8 min. 6,72 sek.

„Simas nesulaukia absoliučiai jokios konkurencijos nuo 1500 m iki 5000 m rungtyse ir Lietuva seniai tokio lygio bėgiko neturėjo, – už S.Bertašių balsavęs atskleidė pasaulio čempionate bėgęs maratonininkas Ignas Brasevičius. – Jis laimėjo Europos komandinį čempionatą, Lietuvoje viską laimėjo, padoriai sudalyvavo Universiadoje, o tokių rezultatų, kokius jis rodo, iš viso seniai nebuvo.“

A.Pliadžio nuotr./Simas Bertašius
A.Pliadžio nuotr./Simas Bertašius

Taip pat daug palaikymo balsų sulaukė pusantro metro per metus asmeninį rekordą trišuolio rungtyje pagerinusi Aina Grikšaitė (31 proc.) bei pasaulio jaunių čempionate neįtikėtiną laiką – 58,94 sek. – barjerinio bėgimo rungtyje užfiksavusi Gabija Galvydytė (24,1 proc.).

Metų komandinis pasiekimas – patekimas į Europos čempionato pirmą lygą (už balsavo 62,1 proc.)

Europos komandinio čempionato antroje lygoje lietuviai neužsibuvo: 2015-aisiais per vieną tašką pirmą lygą palikę lengvaatlečiai šiemet Tel Avive (Izraelis) prisijaukino Fortūną bei pagriebė paskutinį bilietą į 2019-ųjų komandinio čempionato pirmos lygos varžybas. Mūsiškiai nusileido vengrams ir slovakams, tačiau kovoje dėl trečios vietos pranoko slovėnus.

Po dvejų metų Lietuva bus vienintelė Baltijos šalis, kuri varžysis pirmoje lygoje – latviai ir estai dalyvaus antros lygos čempionate.

34,5 proc. lengvaatlečių metų komandos titulą skyrė moterų ėjimo komandai: Europos taurės varžybose lietuvaitės – Brigita Virbalytė-Dimšienė, Živilė ir Monika Vaiciukevičiūtės bei Kristina Saltanovič – iškovojo istorinę bronzą.

Sėkmingai 2017-aisiais pasirodė ir daugiakovininkų komanda su Austra Skujyte priešakyje – lietuviai triumfavo Europos daugiakovių komandų čempionato antros lygos varžybose bei taip pat nugvelbė kelialapį į pirmą lygą.

Jaunimo rankose – du medaliai

A.Gudžius ir A.Palšytė į Lietuvą parvežė ir daugiau medalių – šuolininkė į aukštį iškovojo bronzą Universiadoje (191 cm), o disko metikas buvo antras Europos metimų taurės varžybose (64,18 m).

Europos iki 23 metų čempionate Lenkijoje geriausiai sekėsi ėjikei Ž.Vaiciukevičiūtei (iškovota bronza), Europos jaunimo čempionate Italijoje – 110 m barjerinio bėgimo specialistui Rokui Ickiui (penkta vieta), pasaulio jaunių čempionate Kenijoje – daugiakovininkei Urtei Bačianskaitei (bronza), o Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Vengrijoje – barjerininkui Dovidui Petkevičiui.

Lietuvos rekordus suaugusiųjų grupėje pagerino A.Palšytė (201 cm) ir ieties metikas Edis Matusevičius (84,78 m).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų