Lengvosios atletikos pasaulio čempionatas prasidėjo devyniolikmečio triumfu

Šeštadienį Pekino Nacionaliniame stadione prasidėjo XV pasaulio lengvosios atletikos čempionatas.
Ghirmay Ghebreslassie
Ghirmay Ghebreslassie / Alfredo Pliadžio nuotr.

Jau pirmąją varžybų dieną paaiškės trys pasaulio čempionai. Ryte (startas – 7.35 val.) 68 bėgikai Pekino gatvėse kovojo dėl pasaulio maratono čempiono titulo.

Pirmasis finišavo devyniolikametis Eritrėjos bėgikas Ghirmay Ghebreslassie (2:12:27). Sidabro medalį laimėjo etiopas Yemane Tsegay (2:13:07), bronzos – Munyo Solomon Mutai (2:13:29). Geriausias europietis Ruggero Pertile (Italija) užėmė ketvirtą vietą (2:14:22). Vienintelis bėgikas iš Baltijos šalių estas Romanas Fosti buvo dvidešimtas (2:20:34).

Vakarinėje sesijoje paaiškės moterų rutulio stūmimo ir vyrų 10000 m bėgimo čempionai.

Pirmoji iš Lietuvos komandos 19.10 val. (Lietuvos laiku – 14.10 val.) rungtyniaus Dovilė Dzindzaletaitė.

Kvalifikacinių varžybų starto sąrašuose – 28 trišuolininkės, normatyvas – 14.25 m.

Iki šiol visos šuolininkės pasiekusios 14.20 m ar aukštesnį rezultatą rungtyniaudavo finale, nors prieš dvejus metus Maskvoje tam pakako nušokti 13.88 m.

Lietuvos vyrai trišuolininkai ne kartą dalyvavo pasaulio čempionatuose, tuo tarpu moterims tai pirmasis pasirodymas tokio rango varžybose.