Lietuvos disko metikas pasiekė asmeninį sezono rekordą, bet neprilygo varžovams

Donatas Dundzys stojo į savo antros rungties Paryžiaus paraolimpinėse žaidynėse startą.
Donatas Dundzys
Donatas Dundzys / Vytauto Dranginio / LPAK nuotr.

Rutulys ir diskas – Donatas Dundzys paralimpinėse žaidynėse varžėsi dviem įrankiais dvejose rungtyse.

Prieš savaitę jis liko nusivylęs septintąja vieta savo pagrindinės rungties – rutulio stūmimo – varžybose. O šį penktadienį Donatas pasirodė disko metimo sektoriuje.

F37 klasėje tarp dešimties atletų startavęs 32 metų alytiškis liko dešimtoje vietoje.

Pirmuoju bandymu D.Dundzys nusviedė diską 40 m 41 cm ir įsispraudė į aštuntą poziciją, kurioje liko ir po geresnio antrojo bandymo – 42 m 72 cm.

Bet po trečio bandymo Uzbekistano ir Ukrainos sportininkai aplenkė lietuvį.

Šūksniu palydėjęs trečiąjį bandymą D.Dundzys pasiekė geriausią savo sezono rezultatą – 44 m 45 cm. Tačiau galutinė vieta nepasikeitė, o kovą dėl medalių dat trims metimams gavo aštuoni pajėgiausi disko metikai.

Asmeninis D.Dundzio rekordas yra 46 m 17 cm.

D.Dundzys save juokaudamas vadina „bronziniu“ atletu. 2017-2020 metais jis yra laimėjęs net keturis bronzos medalius – vieną pasaulio ir tris Europos pirmenybėse stumdamas rutulį. Iš disko metimų rungties svarbiausias jo laimikis – 2020 metais laimėtas Europos čempionato sidabras.

Dano Sodaičio nuotr./Donatas Dundzys

Tokijo paralimpinėse žaidynėse jis užėmė 7 vietą rutulio stūmime ir 6 vietą disko metimo varžybose.

D.Dundzys sportinių aukštumų siekia, nepaisydamas nuo mažų dienų jaučiamos negalios – cerebrinio paralyžiaus, dėl kurio alytiškis sunkiau valdo dešinę kūno pusę, o viena jo koja yra trumpesnė.