„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Lietuvos ėjikių komanda pasaulio čempionate – ketvirta

Muskate (Omanas) vykstančiame pasaulio sportinio ėjimo komandiniame čempionate sėkmingai pasirodė Lietuvos moterų rinktinė. Mūsų šalies ekipa, kurią sudarė Brigita Virbalytė, Monika Vaiciukevičiūtė bei Austėja Kavaliauskaitė, komandų įskaitoje iškovojo ketvirtą vietą.
Monika Vaiciukevičiūtė, Brigita Virbalytė ir Austėja Kavaliauskaitė
Monika Vaiciukevičiūtė, Brigita Virbalytė ir Austėja Kavaliauskaitė / Asmeninio archyvo nuotr.

20 km distanciją B.Virbalytė įveikė 15-ta (1 val. 40 min. 15 sek.), M.Vaiciukevičiūtė – 28-a (1 val. 45 min. 44 sek.), o A.Kavaliauskaitė – 39-a (1 val. 50 min. 4 sek.). Mūsiškių vietų suma – 82. Sėkmingiau pasirodė tik Kinijos (10), Graikijos (30) ir Indijos (61) lengvaatletės.

„Mūsų tikslas buvo komandinė vieta, pakartojome geriausią pasiekimą pasaulio sportinio ėjimo taurės varžybose. Didžiuojuosi komandos merginomis, kurios tokiomis ekstremaliomis sąlygomis turbūt net nėra turėjusios varžybų – jos stengėsi žūtbūt pasiekti finišą. Pati finišavusi laukiau Monikos ir Austėjos, buvau sukryžiavusi pirštus, kad joms pavyktų, nes nefinišavo nemažai merginų“, – komandos pasirodymu džiaugėsi B.Virbalytė.

Varžybų nugalėtoja tapo kinė Zhenxia Ma, distanciją įveikusi per 1 val. 30 min. 22 sek. Antrą vietą užėmusi pastarosios tautietė atsiliko 1 min. 32 sek., o trečia finišavusi Peru ėjikė Kimberly Garcia Leon – 2 min. 5 sek.

„Prieš varžybas juokavome, kad Tarptautinė lengvosios atletikos federacija mums ne kartą jau davė ekstremalias karščio sąlygas. Turėjome pasaulio čempionate Dohoje varžybas naktį ir beprotiškame karštyje. Šįkart varžybos buvo karštyje ir su labai stačia įkalne. Sportininkams dėl to buvo sunku išlaikyti savo techniką, net teisėjams buvo sunku teisėjauti. Ta 15 vieta tikrai džiugina. Galėjau būti ir aukščiau, galbūt kėsintis į geriausią karjeros rezultatą, bet po 10 km pajutau tam tikrus skausmus ir nesinorėjo rizikuoti dėl viso likusio sezono“, – komentavo B.Virbalytė.

Aukštesnę poziciją šiose varžybose Lietuvos rekordininkė buvo iškovojusi tik sykį, 2018 metais, kada pirmą sykį 20 km distanciją įveikė greičiau nei per 1 val. 30 min. bei finišavo dešimta.

„Sunku patikėti, kad su tokiu rezultatu pasiekiau antrą geriausią karjeros poziciją. Pasaulio komandiniame čempionate užimti 15 vietą yra džiugu. Nors sportininkai buvo prašomi per daug apie tai nekalbėti, bet trasa čia, Omane, buvo beprotiškai sunki. Manau, kad nė vienose pasaulio ėjimo varžybose tokios trasos dar neturėjome. Ta įkalnė, kuri šiandien buvo trasoje, mums buvo nesuvokiama sveiku protu. Skirtumas tarp kilometrų buvo 20-30 sekundžių“, – teigė B.Virbalytė.

Šeštadienį vykusiose vyrų 35 km sportinio ėjimo varžybose Marius Žiūkas tarp 65 sportininkų finišavo 18-as. Šioje rungtyje debiutavęs lietuvis distanciją įveikė per 2 val. 41 min. 32 sek.

„Debiutavau 35 kilometrų distancijoje ir nežinomybės buvo nemažai, nes niekada neteko varžytis ilgesnėje nei 20 km rungtyje oficialiose varžybose. Savijauta buvo gera ir tas labiausiai turbūt džiugino, nes pavyko distanciją įveikti greitėjančiai ir gana stipriai finišuojant – aplenkiau nemažai varžovų antroje distancijos pusėje. Užimta vieta yra mano geriausia pasaulio komandiniuose čempionatuose. Esu patenkintas, džiugu, kad pavyko neblogai debiutuoti šioje rungtyje“, – komentavo M.Žiūkas.

Čempionu tapo švedas Perseusas Karlstromas (2 val. 36 min. 14 sek.), 40 sek. pranokęs ispaną Alvaro Martiną bei 1 min. 13 sek. – dar vieną Ispanijos ėjiką Miguelį Angelį Lopezą.

Jaunimo grupėje Lietuvai atstovavo tik Ignas Dumbliauskas, 10 km distanciją įveikęs 24-as (50 min. 15 sek.).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“