Lietuvos rekordą pagerinęs G.Truskauskas: „Pradėjau po truputį lipti į elitinį lygį“

Trečiadienį Valmieroje (Latvija) vykusiame šio miesto lengvosios atletikos čempionate krito Lietuvos rekordas. 200 m varžybose istorinį rezultatą užfiksavo Gediminas Truskauskas, distanciją įveikęs per 21,25 sek.
Gediminas Truskauskas
Gediminas Truskauskas / Kipro Štreimikio (LTOK) nuotr.

24-erių sprinteriui priklausantis 200 m rungties rekordas stadione lygus 20,48 sek. Tuo tarpu net 30 metų išsilaikęs šios rungties uždarų patalpų rekordas net 30 metų priklausė Kastyčiui Klimui – 21,27 sek.

„Norėjosi ir žiemą pagerinti rekordą, o tai atrodė realu. Treniruotėse fizine forma ir kontroliniai laikai buvo tikrai geri, reikėjo viską realizuoti varžybose. Norėjosi pasidaryti asmeninį rekordą uždarose patalpose, nes prieš tai jis buvo 21,47 sek. Pirmiausia norėjosi asmeninio, bet gavosi dar geriau – Lietuvos rekordas. Pasitikėjau savimi, nes pirmi startai 60 m rungtyje nudžiugino. Reikėjo tik realizuoti formą“, – komentavo G.Truskauskas.

Vilniaus „Cosma“ lengvaatletis gerinti 200 m distancijos rekordo Lietuvos maniežuose net nebando: sporto bazių lygis Latvijoje aukštesnis, ypač – tik pernai duris atvėrusiame Valmieros manieže, kuriame treniruočių stovyklas prieš žiemos sezoną rengė būrys Lietuvos lengvaatlečių.

„Lietuvoje sunkiau su šituo klausimu, vienintelis variantas – Panevėžys. Ten viražai yra ilgesni, ne tokie laužti, todėl lengviau bėgti, neprarandamas greitis. Vilniuje šansų tikrai nėra, prisidėtų gal ne pusė sekundės, bet netoli to, – teigė G.Truskauskas. – Šiemet 200 metrų Lietuvoje greičiausiai nebėgsiu. Laukia startai užsienyje, toje pačioje Latvijoje. Būtų gerai sugrįžti į Valmierą ir subėgti dar geriau nei dabar.“

Praėjusią vasarą Marto Skrabulio auklėtinis pats sau netikėtai prasibrovė į Tokijo olimpines žaidynes. Pirmame sezono starte jis pagerino LLAF taurės varžybų rekordą (20,75 sek.), o birželį Austrijoje – Lietuvos rekordą (20,48 sek.). Praėjus kelioms dienoms po šio pasiekimo G.Truskauskas triumfavo „World Athletics“ Kontinentinio turo varžybose Čekijoje (20,53 sek.), o paskutinius taškus, kurių dėka pateko į Tokijo žaidynes, surinko Lietuvos čempionate (20,71 sek.) bei „Cosma“ taurės varžybose (20,79 sek.).

Tiesa, Tokijuje realizuoti galimybių nepavyko: atrankoje jis distanciją nubėgo per 21,02 sek. bei užėmė 39 vietą.

„Po sėkmingo vasaros sezono pasitikėjimas savimi padidėjo, visai netikėtai pavyko pakliūti į olimpines žaidynes. Rezultatai motyvuoja ir padeda judėti į priekį. Norisi tą lygį išlaikyti, kad būtų dar geriau. Žiemos sezone nėra esminio starto, šių metų akcentas bus vasarą – Europos čempionatas. Tačiau žiemos nurašyti negalime, palaikome formą, dalyvaujame varžybose ir visai neblogai sekasi“, – dėstė G.Truskauskas.

Nuo šių metų sportininkas pradėjo bendradarbiavimą su Airinės Palšytės vadybininke Kadri Kallas – tikimasi, kad tai atvers lietuviui duris į aukščiausio lygio varžybas Europoje. Įprastai sprinteriai aukščiausius rezultatus demonstruoja sulaukę 25-30 metų. Ar 24-erių G.Truskauskas jau jaučiasi pasiekęs karjeros piką?

„Tikiuosi, kad į vadinamą piką įžengiau tik viena koja. Pradėjau po truputį lipti į elitinį lygį, dirbame toliau, kad būtų įžengta ir su antra koja bei realizuočiau maksimaliai galimybes“, – šyptelėjo Lietuvos rekordininkas.

Valmieroje G.Truskauskas užfiksavo ir geriausią šalies sezono rezultatą 60 m rungtyje: nuotolį sprinteris nubėgo per 6,78 sek.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis