„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

LLAF taurės varžybose triumfavo gimtadienio dovaną mamai įteikę Urtė ir Juozas Baikščiai

Dovana mamai gimtadienio proga – įspūdingi rezultatai. Šiaulių trenerė Juzefa Baikštienė gimtadienį, kurį minės rytoj, pasitiks pakilios nuotaikos. Saulės mieste pasibaigusiose Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) taurės varžybose sužibėjo Urtė Baikštytė bei Juozas Baikštys, užfiksavę geriausius rezultatus tarp visų antrą varžybų dieną dalyvavusių sportininkų.
Urtė Baikštytė
Urtė Baikštytė / nuotr. Alfredo Pliadžio

U.Baikšytė peršoko 185 cm (pagal „World Athletics“ taškų skaičiavimo lentelę pelnyti 1072 taškai), o J.Baikštys – 221 cm (1099 tšk.). Pagal šį aspektą šiose varžybose geriau pasirodė tik vakar šuolių į tolį rungtį laimėjusi Jogailė Petrokaitė (6,48 m, 1103 tšk.).

U.Baikštytė varžybas pradėjo pirmu bandymu įveikdama 170 cm, tik trečiu mėginimu peršoko 175 cm, 180 cm – pirmu, o 185 cm – antru. Vėliau lengvaatletė atakavo 190 cm aukštį, tačiau visi trys bandymai buvo nesėkmingi.

„Tai aukščiausias mano rezultatas per pirmas sezono varžybas, džiaugiuosi, bet buvo labai daug didelių klaidų su įsibėgėjimu. Viliuosi, kad jas pataisysiu ir pagerinsiu asmeninį rekordą dar šį sezoną, – komentavo U.Baikštytė. – Šuoliai bandant įveikti 190 cm išties nebuvo geri, bet pas mane visada būna arba labai blogi, arba peršoku. Dėl to, kad šuoliai buvo nepavykę, neišgyvenu, tiesiog turėjau padaryti techniškai įsibėgėjimą, ko šiandien nepadariau.“

Lengvaatletė prieš varžybas jautė nugaros skausmus, tad padėką dėl sėkmingo pasirodymo ji skiria rinktinės kineziterapeutui Mantui Lesnickui.

„Turiu šiek tiek problemų su nugara, bet ačiū Mantui Lesnickui, kuris eilinį kartą mane išgelbėjo prieš varžybas, galėjau šokti be skausmų ir gerai jaučiausi“, – sakė šuolininkė.

Įspūdingai į sektorių sugrįžo pirmose varžybose po trejų metų pertraukos dalyvavęs J.Baikštys. Po traumų atsigavęs lengvaatletis įveikė 221 cm, pasiekė aštuntą rezultatą Lietuvos istorijoje, pagerino asmeninį rekordą ir pasiekė geriausią šalies sezono rezultatą.

nuotr. Alfredo Pliadžio/Juozas Baikštys
nuotr. Alfredo Pliadžio/Juozas Baikštys

„Visą laiką žinojau, kad grįšiu. Tai buvo tik laiko klausimas. Galvojau, kad pareisiu po metų – nepavyko, po dvejų – nepavyko, tai po trejų grįžau užtikrintai. Matydavau, kad kiti šokinėja, greitai bėga ir rodo gerus rezultatus, bet visada už juos džiaugdavausi, ypač, jei pasisekdavo draugams. Pats galvodavau, kad norėčiau dalyvauti, šokti su tais šuolininkais“, – sugrįžimu džiaugiasi J.Baikštys.

Po starto Šiaulių manieže lengvaatlečio laukė ilgos procedūros kineziterapeuto kambaryje.

„Nėra nė vieno profesionalaus sportininko, kuris būtų visiškai sveikas ir jam nereikėtų nuolat rodytis pas kineziterapeutus ar gydytojus. Visi kažką turi, tik vieni kažką turėdami gali dalyvauti varžybose, o kiti negali. Pasiekiau tą ribą, kai ir su problemomis galiu dalyvauti“, – komentavo J.Baikštys.

Peršokęs 221 cm, sportininkas kartelę kėlė į 228 cm aukštį – tai yra šių metų Europos čempionato normatyvas. Stabilūs rezultatai ties šiuo aukščiu J.Baikščiui leistų pakovoti ir dėl vietos Tokijo olimpinėse žaidynėse.

nuotr. Roberto Trakio/Urtė Baikštytė, Juzefa Baikštienė ir Juozas Baikštys
nuotr. Roberto Trakio/Urtė Baikštytė, Juzefa Baikštienė ir Juozas Baikštys

„Tuos trejus metus nesėdėjau, visą laiką treniravausi, tiesiog nedalyvavau varžybose. Per trejus metus sustiprėjau ir fiziškai, ir psichologiškai. Užaugo pyktis ir viskas, kas galėjo. Tai tik pirmos varžybos, bus geriau, – sakė J.Baikštys. – Prieš startą nežinojau, kiek galiu šokti, galvojau, kad tik 205 cm peršoksiu, bet tuo pačiu galvojau, jog galiu įveikti ir 228 cm. Kai pradėjau šokinėti, pajaučiau, kad šiandien visai spragios kojos, tai dėl 221 cm nenustebau visai.“

Paklausus, ar svajonė patekti į 2021-ųjų arba 2024-ųjų olimpines žaidynes atgijo, šuolininkas nesudvejodamas nukirto – šiemet.

Didžiausia varžybų žvaigžde tapo Tokijo olimpinėms žaidynėms besiruošianti trišuolininkė Dovilė Kilty. Ji gimtuosiuose Šiauliuose nušoko 13,46 m.

„Sunkiai, sunku įsivažiuoti po ilgo darbo treniruotėse, dar krūvis jaučiasi, tad kol kas sunkiai. Šiandien darėme treniruočių pobūdžio varžybas, nes man Šiauliuose nelabai sekasi. Kaip sakoma, namų sienos turėtų šildyti, bet manęs nelabai šildo. Kažkokių aukštų rezultatų labai nesitikėjau“, – šyptelėjo D.Kilty.

Geresnės sportinės formos ji tikisi po dviejų savaičių, kada Klaipėdoje vyks Lietuvos čempionatas, o po mėnesio Lenkijoje vyksiantis Europos čempionas turėtų tapti uždarų patalpų sezono piku.

„Tikiuosi dar pailsėti, pasidaryti gerų aštrių treniruočių, geresnės sportinės formos Lietuvos čempionate, o tada žiūrėsime“, – sakė D.Kilty.

LLAF taurės varžybų nugalėtojais sekmadienį taip pat tapo Eduardas Rimas Survilas (800 m – 1 min. 52,23 sek.), Lukas Tarasevičius (3000 m – 8 min. 43,12 sek.), Rapolas Saulius (60 m barjerinis bėgimas – 7,96 sek.), Rimvydas Augys (trišuolis – 14,60 m), Eglė Vaitulevičiūtė (800 m – 2 min. 15,39 sek.), Viktorija Varnagirytė (3000 m – 10 min. 5,69 sek.) ir Gabrielė Čeponytė (60 m barjerinis bėgimas – 8,69 sek.).

Lietuvos čempionatas vyks vasario 20-21 dienomis Klaipėdoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs