Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Naują Šiaulių maniežą lengvaatlečiai pakrikštijo ir rekordais

Naujajame Šiaulių lengvosios atletikos manieže Lietuvos uždarų patalpų čempionatas buvo surengtas po 37 metų pertraukos. Lengvaatlečiai gyrė šiltą areną, puikius jos bėgimo, metimų ir šuolių sektorius.
Eglė Balčiūnaitė
Eglė Balčiūnaitė / avgi.lt nuotr.

 Lengvaatlečiams tai buvo paskutinysis jėgų išbandymas prieš kovo 1-3 d. Geteborge įvyksiantį Europos žiemos čempionatą. Tačiau mūsų lengvaatlečiai, kurie varžysis Švedijoje, dar nepaskelbti.
 
Pasak Lietuvos lengvosios atletikos federacijos generalinės sekretorės Nijolės Medvedevos, jie bus patvirtinti vasario 22 d. per LLAF Vykdomojo komiteto posėdį Vilniuje. 

„Tačiau mūsų komanda bus labai maža, vos keli žmonės. Daugiausia – jaunimas“, – sakė N. Medvedeva. 

Lietuvos čempionate rungtyniavo dauguma geriausiųjų Lietuvos lengvaatlečių.  Jėgų nebandė tiktai daugiakovininkė Austra Skujytė, kuri šįkart atidžiai sekė savo auklėtinių pasirodymus, pačiu paskutiniu momentu šokinėti į tolį atsisakė Tomas Vitonis, ėjimo takelyje nežingsniavo Portugalijoje gyvenanti Kristina Saltanovič bei Pietų Afrikoje besitreniruojantys Brigita Virbalytė ir Tadas Šuškevičius, nestartavo vėl sportuoti pradėjusi daugiakovininkė Viktorija Žemaitytė. 

Savotiškais rekordininkais tapo klaipėdietė Lina Grinčikaitė, kuri 60 m distancijoje nepralenkiama buvo devintą kartą (7,48 sek.), šuolininkas į aukštį kaunietis Raivydas Stanys (217 cm) ir barjerininkė kaunietė Sonata Tamošaitytė (8,46 sek.) nugalėjo septintą, o 800 m bėgikė šiaulietė Eglė Balčiūnaitė – šeštą kartą (2 min. 8,26 sek.).

Rekordininkas įžvelgia naujus talentus

Čempionate dalyvavusiems sportininkams reikėjo įvykdyti atitinkamus normatyvus, tačiau ėjikams buvo padaryta išimtis. Jų gretos nebuvo gausios – moterų 3 km distancijoje jėgas bandė 12 sportininkių, o vyrų 5 km distancijoje – vos 8 ėjikai. Čempionato kovas komentuoja daugkartinis Lietuvos čempionas ir rekordininkas kaunietis Valdas Kazlauskas (šiemet sukaks 30 metų, kai jis Maskvoje pagerino Europos 20 km nuotolio rekordą – 1 min. 20,37 sek.): „Pakankamai įdomi buvo vyrų kova 5 km nuotolyje. Čempionatui dar nebuvo deramai pasirengęs, nors jo žingsnis ir buvo tvirtas, Seime dirbantis Marius Žiūkas – sportininko pagrindiniai startai laukia gegužės-rugpjūčio mėnesiais. Sidabro medalio laimėtojas pabradietis Genadijus Kozlovskis galėtų gerai pasirodyti per Europos iki 23 m. čempionatą ir patekti į dešimtuką. Neblogų rezultatų vasarą tikiuosi ir iš druskininkiečio Mariaus Šavelskio. 

Bronzos medalį laimėjęs vilnietis Ričardas Rekstas specializuojasi 50 km distancijoje ir jo pagrindiniai iššūkiai laukia vasarą. Visiems ėjikams reikalingas greitis, todėl vilnietis nepraleido progos save pasitikrinti Lietuvos čempionate. Gero lygio ėjikai įvairių distancijų varžybose nebus priekinėse gretose, jeigu jie nepasižymės greičiu.  

Moterų grupėje olimpietei Neringai Aidietytei pusę distancijos atkakliai priešinosi Inga Mastianica, tačiau vėliau pritrūko jėgų. Mūsų ėjikų galėtų būtų gražesnė technika – tie sportininkai, kurie treniruojasi maniežuose, o ne lauke, kone visi turi ėjimo technikos keblumų. Tačiau mūsų teisėjai tolerantiški ir supranta tuos dalykus. 

Šiaip mūsų teisėjai gana griežti, turi savo nuomonę, jie ėjikams nenuolaidžiavo, netaisyklingai ėjusiems pareikšdavo pastabų. Kas Lietuvoje eina taisyklingai, tas nuvažiavęs į čempionatus, dėl ėjimo technikos didesnių problemų neturi. Net ir negalėčiau pasakyti, kuris ėjikas buvo techniškiausias Lietuvos čempionate. Jis tikrai nebuvo tarp greičiausių. Gana techniškai eina Marius Žiūkas, bet vietomis jo technika turi minusiukų. Viliuosi, kad per Rio de Žaneiro olimpines žaidynes matysime ne tiktai tuos ėjikus, kurie jau seniai įvykdo normatyvus, bet ir jaunimo“. 

Šiauliečių dvikova

400 m distancijoje, kur jėgas bandė 23 sportininkės, graži buvo dviejų šiauliečių – Vytauto Didžiojo universiteto studentės Evos Misiūnaitės (56,69 sek.) ir Eglės Balčiūnaitės (56,97 sek.) dvikova, kuri vyko paskutiniajame, šeštajame bėgime. Tai buvo bene pirmosios varžybos, kai šios dvi sportininkės bėgo viena šalia kitos. 

E. Misiūnaitės pergalė nebuvo atsitiktinė. Ši trenerio Alvydo Gavėno auklėtinė sparčiai tobulėja, ji šiemet žiemą pasiekė savo geriausius rezultatus 200 m, 300 m ir 400 m distancijose. 

„Eva pirmą kartą tapo individualios rungties Lietuvos čempione. Ji tikrai stipri bėgikė ir labai vertinu sportininkės pergalę Lietuvos čempionate. Mokinė šįkart distancijoje protingai išdėstė savo jėgas, ‚neužsiplėšė“ pirmame rate ir tolygiai bėgo visus 400 metrų. Šiemet Eva laimėjo ir Lietuvos lengvosios atletikos taurės varžybas, tačiau ta pergalė iš jos pareikalavo daug kančių, paskutiniuosius metrus ji įveikė kone pėstute“, – sakė čempionės treneris A. Gavėnas. 

E. Misiūnaitė pripažino, kad ji galėjo pasiekti ir geresnį rezultatą, tačiau teko bėgti jai neparankiu trečiuoju taku. Treneris turi slaptų svajonių, kad jo mokinė specializuotųsi ir 400 m barjerinio bėgimo distancijoje, tačiau, kaip pats sako, reikia, kad to norėtų ir pati sportininkė. O Eva barjerų kol kas prisibijo.

Tėvas giria savo dukrą 

Vieniems Šiauliuose pavyko nugalėti, o kitiems lūkesčiai neišsipildė. Vilniuje gyvenančiai ir UAB „Greitasis kurjeris“ dirbančiai 19-metei švenčioniškei Gintarei Zenkevičiūtei 3000 m distancijoje norėjosi tapti čempione, tačiau jai teko tenkintis sidabro medaliu. Ją aplenkė po septynerių metų pertraukos čempione šioje distancijoje vėl tapusi šiaulietė Remalda Kergytė. 

Gintarė Zenkevičiūtė – žinomo lengvosios atletikos trenerio švenčioniškio Zenono Zenkevičiaus dukra. Tačiau tai, kad ji tapo lengvaatlete, – ne tėvo nuopelnas. Tuo metu jis buvo išvykęs padirbėti į Ameriką, ir Gintarę sportuoti paskatino kūno kultūros mokytojas. 

„Gintarė pati užsirašė į buvusio daugkartinio Lietuvos 400 m distancijos čempiono ir rekordininko Raimondo Turlos grupę bei pasiprašė trenerio, kad ją nuvežtų į varžybas. Dukra pasižymi ištverme, gali neblogai bėgioti ilgus nuotolius, tiktai, kad tos traumos, kurias pastaruoju metu išsigydė, jos nekamuotų“, – sako Z. Zenkevičius. 

Švenčionių rajone visada išugdoma talentingų lengvaatlečių, nors jų sportininkai ir neturi gerų sąlygų treniruotis. Pasak trenerio Raimondo Turlos, jo auklėtiniai žiemą bėgioja mokyklos koridoriuose. „Gerai, kad bent čia mokyklų vadovai leidžia pasportuoti. Kartais išeiname pabėgioti ir į lauką, tačiau slidžiais takais pavojinga bėgioti“, – sako švenčioniškių treneris.    

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas