Olimpinės dienos bėgimas: 5 km varžybas laimėjo Paulius Bieliūnas, 10-ies – Marius Dilūnas

Šeštadienio popietę Vilniuje prie Baltojo tilto vyko tradicinė birželio 23-ąją dieną minima Tarptautinė olimpinė diena.
5 km bėgimo nugalėtojas Paulius Biliūnas
5 km bėgimo nugalėtojas Paulius Bieliūnas / Ievos Budzeikaitės nuotr.

Maždaug 400 dalyvių įveikus lietuvišką mylią (1,998 m), dar apie 250 dalyvių stojo prie 5 ir 10 kilometrų starto linijos. Nors nemažai stipriausių Lietuvos bėgikų Vilniuje nebėgo, nes dalyvauja Kaune vykstančiame komandinių lengvosios atletikos varžybų Europos čempionate. Vis dėlto olimpinėje dienoje bėgo stipriausia šiuo metu šalies stajerė Diana Lobačevskė.

5 km varžybose nugalėjo Paulius Bieliūnas, atstumą įveikęs per 16 min. 25,05 sek. Augustas Jakubynas atbėgo antrasis (17:23,15 min.), o trečiąją vietą užėmė Audrius Lučinskas (17:34,00 min.).

Merginų grupėje 5 km distancijoje nugalėjo Gintarė Zenkevičiūtė (18:43,55 min.). Antra buvo Bronė Lenkevičiūtė (20:01,85 min.), trečia – Eglė Degutytė (21:55,70).

10 km vyrų lenktynėse nugalėjo Marius Dilūnas iš Pakruojo, kuris šį bėgimą laimėjo antrą kartą iš eilės. Nugalėtojo laikas – 32 min. 52.25 sek. Antrąją vietą užėmė Valdas Dopolskas (33:17,25 min.), trečiasis liko – Dovydas Stašys (35:31,35).

Vyrų prizininkų trejetas šį kartą buvo lygiai toks pats, kaip ir pernykštėse varžybose.

10 km moterų varžybose pirmoji distanciją įveikė favoritė Diana Lobačevskė, kuri bendrojoje įskaitoje liko trečioji. Jos laikas – 34:53,81 min. Antroji vieta atiteko Mildai Vilčinskaitei (38:03,85 min.), trečioji – Linai Batulevičiūtei (39:28,10 min.).

Diana Lobačevskė po varžybų teigė, kad bėgo savo malonumui: „Čia dalyvauju pirmą kartą po 16 metų, tad tai buvo treniruotė“.

Rugsėjo mėnesį Maskvoje vyksiančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate maratono bėgime dalyvausianti bėgikė pripažino, kad šeštadienio oras stajeriams buvo nelengvas. Vis dėlto Maskvoje maratoninikams teks startuoti vidurdienį, tad olimpinės dienos bėgimas galėjo būti nedidelė treniruotė, mat Rusijos sostinėje karštis varžybų metu taip pat gali būti nemažas.