COVID-19 pandemijai stipriai pakoregavus didžiausių tarptautinių maratonų tvarkaraštį, Aušros Garunkšnytės ir jos trenerio Lino Balsio dėmesys nukrypo į Rygą. Bet prieš porą savaičių Latvija įvedė privalomą 10 dienų izoliaciją asmenims, atvykstantiems iš Lietuvos, ir planui iškilo grėsmė.
A.Garunkšnytės ir L.Balsio planą pavyko išgelbėti bendradarbiaujant su Latvijos institucijomis.
„Susisiekėme su Lietuvos ambasada Latvijoje ir buvome nukreipti į kaimyninės šalies sveikatos apsaugos ministeriją. Čia mus informavo, jog Aušra startuoti ir varžytis Rygos maratone tikrai galės, jeigu maratono išvakarėse jos COVID-19 testas bus neigiamas.
Užregistravome Aušrą, jos trenerį ir lydintį asmenį testams Rygos laboratorijoje. Penktadienį jiems atliks testus, atsakymai bus šeštadienį. Maratonas laukia sekmadienį, todėl, jei viskas gerai, mūsų bėgikė startuos“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto generalinis sekretorius Paulius Kalvelis.
Laukdami testų rezultatų, bėgikė ir jos palyda laiką turės leisti izoliacijoje viešbutyje. Vis dėlto, anot A.Garunkšnytės, gera žinia – labai laukta. Rygos maratonas galėjo tapti jau trečiu šiemet, kuriame būsimai Lietuvos paralimpietei startuoti nepavyko. Dar pavasarį mūsų stajerė neišvyko į Tokijo ir Barselonos maratonus, kurie buvo atšaukti dėl pandemijos.
„Nekantriai laukiau, kad pagaliau praneštų, jog mes bėgame. Jau yra tas jausmas, kad labai noriu bėgti, noriu pasitikrinti. Tikiu, kad greičiausiai neprabėgsiu kaip pavasarį (A.Garunkšnytė kovo 11 d. „Bėgime į laisvę“ Vilniuje pagerino asmeninį rekordą – red.).
Man ši vasara buvo šiek tiek sunkesnė ir truputėlį negalėjau bėgioti. Rygoje mano tikslas bus įveikti distanciją, pasitikrinti galimybes ir, žinoma, toliau rinkti patirtį“, – pasakojo maratonui besirengianti A.Garunkšnytė.
A.Garunkšnytės treneris norėtų, kad jo auklėtinė Rygoje atbėgtų greičiau nei per 3 val. 10 min. ir pritaria, kad šiame pasirengimo žaidynėms etape Aušra dar gali įgyti reikiamos patirties.
„Dukart per metus reikia bėgti maratoną. Ir organizmas pratinasi prie krūvio, ir sportininkė pati jaučiasi tvirčiau. Pernai rudenį bėgome Berlyno maratone, bet šiais metais, kai viskas visur beveik uždaryta, tai Ryga – bene vienintelis toks pakankamai aukšto lygio maratonas.
Vilniaus maratonui nespėjome pasiruošti, todėl startuosime Rygoje. Pats didžiausias mūsų tikslas Rygoje – varžytis ir įveikti distanciją. Reikia, kad nebeliktų minčių apie tai, ar finišuosime. Reikia, kad jau išsiugdytų rezultato siekimas“, – pasakojo L.Balsys.
A.Garunkšnytė atskleidė, kad atsargoje buvo numačiusi alternatyvą startui Rygoje – virtualų Londono maratoną, kuris vyks savaite anksčiau – jau šį sekmadienį, spalio 4 dieną.
Dėl COVID-19 pandemijos Londono maratono organizatoriai suteikė galimybę pasaulio bėgikams įveikti 42 km 195 m distanciją namie ir fiksuoti savo rezultatus specialia mobiliąja programėle.
„Londono maratone užsiregistravau ir jo neatsisakau, bet bėgsiu jį ne viena, o su kompanija. Man padės mano draugai Arnoldas Januškevičius, Karolina Voiciukaitė ir Modesta Jarmalavičiūtė. Man tai bus treniruotė, bėgsiu 18 kilometrų, o likusius įveiks draugai”, – šypsojosi A.Garunkšnytė.
Pagal taisykles šio Londono maratono dalyviai distanciją turės įveikti per 24 valandas. Aušra su savo kompanija maratono nuotolį šturmuos Vilniaus Vingio parke.
Būtent 2018 m. Londono maratone A.Garunkšnytė pelnė Lietuvai bilietą į Tokijo paralimpiadą. A.Garunkšnytė taps pirmąja Lietuvos moterimi istorijoje paralimpinių maratono rungtyje.