Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Pasaulio čempionato debiutantui – kurioziškas kelias į finalą

Ramūnas Rojus jau buvo susitaikęs su mintimi, kad Paryžiuje vykstantis pasaulio žmonių su negalia lengvosios atletikos čempionatas jam baigėsi atrankos varžybose, kai pats likimas jam atsiuntė bilietą į finalą. F57 negalios klasėje besivaržantis ieties metikas finalo išvakarėse sužinojo, jog vienas varžovų, dalyvavusių kvalifikacinėse varžybose, diskvalifikuotas. Lietuviui atsivėrė durys į geriausių dvyliktuką.
Ramūnas Rojus
Ramūnas Rojus / Donato Gribausko ir LPAK nuotr.

Planetos pirmenybių debiutantas R.Rojus šeštadienio rytą „Charlety“ stadione švystelėjo ietį 32 metrus ir 55 centimetrus. Varžybų protokolas nebuvo džiuginantis – lengvaatletį nuo finalo atskyrė viena vieta.

Tačiau sekmadienį R.Rojaus ir jo trenerio Jono Spudžio veidai vėl nušvito, atskriejus žiniai, kad vienas iš aukštesnę vietą kvalifikacijoje užėmusių varžovų buvo diskvalifikuotas. Lietuviams skubiai teko susirasti čempionato organizatorių saugomą specialią sportinę kėdutę ir pasirengti dar vienam startui.

Pirmadienio vakarą R.Rojaus ietis „Charlety“ stadione skriejo beveik dviem metrais toliau nei per atranką – 34 metrus 42 centimetrus. Nors lietuvis tarp dvylikos dalyvių liko paskutinis, tai nuotaikos nesugadino.

„Džiugina, kad pagerinau kvalifikacijos rezultatą, kiek liūdna, jog nepavyko pagerinti asmeninio rekordo. Bet šiaip buvo smagu dalyvauti finale. Buvau užsivedęs, bandžiau būti piktas, atidaviau visas jėgas. Nuo kėdutės nulipau kiaurai šlapias. Esu labai laimingas, kad aplinkiniai žmonės mane labai palaikė.

Tas kuriozas su kvalifikacija tikriausiai kažkiek pakenkė, nes turėjau iš naujo nusiteikti, užsikurti. Galvoje naujos mintys apie tai, kaip geriau sudalyvauti. Buvo labai mažai laiko suvokti, kas vyksta. Tačiau, aišku, ne kiekvienas gauna antrą šansą. Aš jį gavau ir esu labai patenkintas“, – pasakojo R.Rojus.

Planetos pirmenybių auksą šioje rungtyje nuskynė iranietis Amanolahas Papis – 50 metrų 9 centimetrai.

R.Rojui teko garbė per šeštadienį vykusį čempionato atidarymą nešti Lietuvos vėliavą. Ceremonija vyko jau po kvalifikacinių F57 negalios klasės ieties metimo varžybų.

„Trispalvę nešti buvo labai smagu. Visi gyrė, kad atrodžiau labai energingas, kad kartu su kitais delegacijos nariais pristatėme mūsų šalį linksmai, su daug šypsenų, pasišokinėdami. Viskas buvo tiesiog nuostabu.

Galvojau, kad Trispalvės nešimas buvo mano paskutinė užduotis šiame čempionate, bet, įvykus kuriozui, turėjau persikrauti ir lyg sudalyvauti antrame čempionate iš eilės“, – šypsojosi sportininkas.

Pirmadienio vakarą Paryžiaus stadione F32 negalios klasės kuokelės metimo rungties finale sėkmingai pasirodė Genadijus Zametaškinas. Kaunietis įrankį švystelėjo 24 metrus 57 centimetrus ir pagerino savo asmeninį rekordą. Šeštadienį atrankoje G. Zametaškinas kuokelę numetė 23 metrus 65 centimetrus.

„Vertinu neblogai. Stengiausi, dariau viską, ką galėjau. Treneris, kiek žinau, patenkintas. Finale rezultatas buvo geresnis, nes ir varžovai geresni, jų rezultatai aukštesni. Tokioje aplinkoje ir pats tikiesi geresnio savo rezultato. Turėjau tokią nuostatą, kad turiu pagerinti savo asmeninį rezultatą. Negalvojau, kiek tai bus, o išėjo kaip išėjo, neblogai“, – šypsojosi Vytauto Skučo ir Kęstučio Skučo treniruojamas sportininkas.

Pasaulio čempiono laurai šioje rungtyje atiteko kinui Quingui Bo, kuris pagerino pasaulio rekordą – 46 metrai 60 centimetrų.

Paryžiuje dėl 171 medalių komplektų varžosi beveik pusantro tūkstančio lengvaatlečių iš daugiau nei šimto šalių. Prancūzijoje Lietuvai atstovauja 19 sportininkų, net dešimčiai iš jų tai – debiutinis pasaulio čempionatas. Paryžiuje sportininkai varžosi dėl medalių ir kelialapių į kitų metų paralimpines žaidynes. Paralimpinius bilietus garantuoja šiame pasaulio čempionate užimtos 1-4 vietos.

Lietuvos rinktinės sportininkų startų tvarkaraštis:

Liepos 11 d., antradienis

19.30 val. Raimondas Dabužinskas (F52 klasė) diskas, finalas

Liepos 12 d., trečiadienis

19.38 val. Kęstutis Skučas (T52 klasė) 400 m atranka

Liepos 13 d., ketvirtadienis

10.38 val. Jonas Spudis (F64 klasė) ietis, finalas

10.42 val. Simonas Strelkauskis (F36 klasė) rutulys, finalas

11.04 val. Oksana Dobrovolskaja (F11 klasė) diskas, finalas

22.26 val. Kęstutis Skučas (T52 klasė) 400 m finalas (jeigu pateks)

Liepos 14 d., penktadienis

10.00 val. Karolis Virkutis (F34 klasė) ietis, finalas

10.08 val. Andrius Skuja (F46 klasė) rutulys, finalas

20.25 val. Eivydė Vainauskaitė (F46 klasė) rutulys, finalas

Liepos 15 d., šeštadienis

19.48 val. Osvaldas Kucavičius (F13 klasė) ietis, finalas

21.32 val. Kęstutis Skučas (T52 klasė) 100 m atranka

Liepos 16 d., sekmadienis

10.04 val. Donatas Dundzys (F37 klasė) diskas, finalas

11.19 val. Kęstutis Skučas (T52 klasė) 100 m finalas (jeigu pateks)

Liepos 17 d., pirmadienis

10.04 val. Eugenijus Vaičaitis ir Karolis Virkutis (F34 klasė) rutulys, finalas

11.49 val. Danas Sodaitis (T47 klasė) 100 m atranka

18.34 val. Ramunė Adomaitienė (F38 klasė) diskas, finalas

21.22 val. Danas Sodaitis (T47 klasė) 100 m finalas (jeigu pateks)

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos