Insidethegames.com nuotr /Hansjorgas Wirzas |
„Europos lengvosios atletikos federacija šiomis naujovėmis pademonstravo savo progresyvų mąstymą. Šiuo metu žengiame į naują konsultacijų ir ieškojimų fazę, norėdami kitais metais turnyrą padaryti dar įdomesnį. Mes svarstysime visus suinteresuotų pusių pasiūlymus – tiek televizijos, tiek sportininkų, tiek žiūrovų”, – sakė austras.
Matyt, mažiausiai teigiamų emocijų federacija sulauks iš pačių sportininkų. Rusijos šuolininkė su kartimi Julija Golubčikova, užėmusi antrą vietą, skundėsi, kad geriau pasirodyti jai sutrukdė naujovė, pagal kurią šuolininkas baigia pasirodymą po 4 nesėkmingo bandymo – 4,70 metro aukštyje ji galėjo suklysti tik kartą ir pralaimėjo lenkei Monikai Pyrek. „Anksčiau šiame aukštyje būčiau galėjusi suklysti du kartus, šį kartą – nė vieno. Suprantu, kad idealu visus aukščius peršokti pirmu bandymu, tačiau kartais papučia vėjas, kartais atsitinka dar kas nors. Ir tenka galvoti ne apie šuolį, o apie likusių nesėkmingų bandymų skaičių. Su kiekvienu jų vidinė panika vis auga.”
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Julija Golubčikova naujosiomis taisyklėmis nepatenkinta. |
Šuolyje į tolį vietoj 6 mėginimų sportininkams buvo suteikiami 2, 3 arba 4. Rusijos atletė Olga Kučerenko taip pat mano, kad jeigu būtų galiojusios ankstesnės taisyklės, būtų pasirodžiusi geriau. Ji pralaimėjo portugalei Naide Gomes ir taip pat liko antra. „Galėjau kovoti su ja ir nušokti 6,90 ar net 6,95 metro. Man kaip tik pritrūko dviejų bandymų“, – teigė ji po varžybų.
Priminsime, kad kol kas naujosios taisyklės galioja tik Europos lengvosios atletikos federacijos organizuojamam komandiniam Europos čempionatui, bet negalioja pasaulio ar žemyno čempionatuose, Aukso lygos bei „Grand Prix“ turnyruose.
Apie naujas taisykles su H.Wirzu netrukus diskutuoti galės ir Lietuvos sportininkai – austras liepos 15–19 dienomis viešės Kaune rengiamame Europos U-23 lengvosios atletikos čempionate.