„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Rusijos lengvosios atletikos žvaigždės niršta: kodėl mes turime kentėti už kitus?

2015 metų lapkričio 9 dieną prasidėjęs didžiulis skandalas, kai tarptautinė antidopingo agentūra (WADA) išplatino tyrimo apie dopingo vartojimą Rusijoje ir šios veiklos dangstymą valstybiniu lygiu duomenis, įsisiūbuoja. Antradienį Rusijos lengvosios atletikos iškiliausi sportininkai surengė spaudos konferenciją, kurios metu piktinosi WADA ir Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) sprendimu.
Sergejus, Šubenkovas, Jelena Isinbajeva ir Ana Čičerova
Sergejus, Šubenkovas, Jelena Isinbajeva ir Ana Čičerova / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Kai išgirdau IAAF sprendimą, tikrai buvau sukrėsta. Manau, jog tai neteisinga švarių sportininkų atžvilgiu. Per du dešimtmečius trukusią savo karjerą laimėjau daugybę varžybų ir pasiekiau puikių rekordų. Prieš kurį laiką viešai paskelbiau, jog baigsiu savo karjerą 2016-aisiais ir štai dabar tokios naujienos. Kodėl turiu kentėti dėl tų sportininkų, kurie vartojo dopingą?Manau, jog toks sprendimas žeidžia švarius sportininkus, jų trenerius bei gydytojus“, – pyko šuolininkė su kartimi Jelena Isinbajeva.

2015 metų 110 m barjerinio bėgimo pasaulio čempionas Sergejus Šubenkovas įsitikinęs, kad lengvosios atletikos pasaulis be Rusijos yra neįgalus.

„Kodėl mes turime kentėti, jei keli nacionalinės rinktinės nariai vartojo dopingą? Man tikrai pikta ir noriu gauti atsakymą į vieną klausimą: ką aš asmeniškai turėjau padaryti kitaip, kad nebūčiau gavęs tokių sankcijų? Neįsivaizduoju lengvosios atletikos pasaulio be Rusijos“, – kalbėjo sprinteris.

2012 metų Londono olimpinėse žaidynėse aukso medalį iškovojusi Ana Čičerova įsitikinusi, kad kiekvienas sportininkas privalo atsakyti už save.

„Esame suaugę ir kiekvienas privalome prisiimti atsakomybę už savo veiksmus. Tikrai nemanau, jog esu kalta dėl to, kad kažkas nuėjo netinkamu keliu. Tikiuosi, kad ši painiava greitai išsispręs. Sporto ministras Vitalijus Mutko patikino, kad žino, kaip išspręsti  šią problemą ir padarys viską, kad mes dalyvautume olimpinėse žaidynėse“, – vylėsi šuolininkė į aukštį.

Priminsime, jog anot WADA, Rusijo antidopingo agentūra (RUSADA) dangstė susitepusius sportininkus, į pastarosios darbą kišosi Federalinė saugumo tarnyba (FSB), o apie viską žinojo ir aukščiausi Rusijos valdžios asmenys, įskaitant ir sporto ministrą V.Mutko.

WADA rekomendavo suspenduoti Rusijos lengvosios atletikos federaciją ir jos sportininkus neribotam laikui – kol rusai nesutvarkys kovos su dopingu sistemos.

WADA taip pat paskelbė, kad į netvarką Rusijoje nereagavo tarptautinė lengvosios atletikos federacija (IAAF), o jos buvusiems prezidentui Lamine'ui Diackui iškelta baudžiamoji byla už korupciją – jis ėmė kyšius, už kuriuos dangstė Rusijos sportininkus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų