Manoma, kad praeitais metais ta pati grupuotė, dar žinoma kaip APT28, atakavo Pasaulinės antidopingo agentūros (WADA) sistemas.
IAAF nurodė, kad naujausia kibernetinė ataka buvo nukreipta prieš „atletų prašymus leisti vartoti draudžiamus preparatus terapiniam vartojimui (Therapeutic Use Exemption, TUE), laikomus IAAF serveriuose“.
„Užpuolikų neteisėtos prieigos per atstumą prie IAAF tinklo požymių buvo aptikta vasario 21 dieną, kai metaduomenys, susiję su atletų TUE, buvo surinkti iš failų serverio ir išsaugoti naujai sukurtame faile“, – rašoma federacijos tinklalapyje paskelbtame pranešime.
„Nežinoma, ar ši informacija vėliau buvo pavogta iš tinklo, bet tai aiškiai rodo užpuolikų susidomėjimą ir ketinimus, taip pat rodo, kad jie turėjo prieigą ir priemonių gauti turinį iš šio failo, kada panorėję“, – pridūrė IAAF.
Praeitais metais „Fancy Bears“ pradėjo skelbti internete olimpinių sportininkų – daugiausiai amerikiečių ir britų – medicinos duomenis. Programišiai paviešino ne visas, o tik savo atrinktas anketas.
Didžiosios Britanijos kompiuterinio saugumo bendrovė „Context Information Security“ nurodė, kad sausį jai buvo pateiktas užsakymas užtikrinti IAAF sistemų saugumą.
Bendrovė nurodė, kad atliktas tyrimas „atskleidė įmantrų įsibrovimą“.