Tuščias šeštasis takas ir trys raidės – DNS – prie S.Šubenkovo pavardės švieslentėje užsidegė prieš pat 110 m bėgimo per barjerus varžybas.
Tai buvo staigmena visiems jo gerbėjams, televizijos komentatoriams, Rusijos žurnalistams Tokijuje.
„Tai tiesiog negalėjo būti tiesa. Didesnė drama nei pačiame dramatiškiausiame filme“, – rašė „Sport-express“, antraštėje pabrėždamas, kad tai jau panašu į Rusijos atletų prakeiksmą.
Netrukus paaiškėjo, kad prieš pat startą 30-metis lengvaatletis patyrė traumą.
„Šią problemą jis turi jau seniai, – „Sport-express“ paaiškino S.Šubenkovo treneris Sergejus Klevcovas. – Mes gydėmės, bandėme. Tačiau jis pabandė bėgti per apšilimą – ir viskas. Kažkas trakštelėjo. Dabar jo visa koja lede.
Darysime tyrimus. Achilo sausgyslė tarsi sveika. Kas pokštelėjo – neaišku. Tačiau jam labai skauda.“
Olimpinės žaidynės yra sudėtinga tema Šubenkovų šeimai.
Jo mama Natalija Šubenkova buvo SSRS rekordininkė septynkovės rungtyje, bet neiškeliavo į 1984 metų žaidynes Los Andžele dėl Šaltojo karo.
2016 m. S.Šubenkovas buvo savo karjeros aukščiausiame taške, jau dukart tapęs Europos ir sykį pasaulio čempionu, tačiau neišvyko į Rio de Žaneirą dėl Rusijos lengvosios atletikos federacijai taikytų sankcijų dėl dopingo.
Rusas iškovojo tris sidabro medalius 2017–2019 metais dvejose pasaulio pirmenybėse ir Europos čempionate ir vylėsi į kolekciją pridėti olimpinį medalį.
Nors prieš pat Tokijo žaidynes atletas gavo neutraliojo atleto statusą ir nuvyko į Japonijos sostinę, olimpinės žaidynės jam baigėsi prieš pat startą.