Pasak pasaulio čempiono, šuoliai į aukštį – rezultatais tobulėjanti rungtis. „Susirenka stipriausi pasaulio šuolininkai ir rengia spektaklį. O rekordai – tik akimirkos, kad ir kokios puikios jos būtų. Šiandien 2,30 metro per kvalifikaciją gali įveikti 10–15 atletų. Bendras rungties lygis labai išaugo. Tie laikai, kai V.Brumelis rekordinius aukščius įveikdavo kitiems varžovams jau ilsintis, baigėsi“, – Rusijos leidiniui „Sporto tribūna“ sakė J.Rybakovas.
„Šuolio technikai nieko naujo nesugalvosi, ilgesnės kojos sportininkams taip pat neaugs. Esu skaitęs vieno specialisto samprotavimus, kad ateityje šuolininkai šokinės panašiai, kaip šuolininkai su kartimi. Manau – tai utopija. Rezultatai gerės tik dėl techninių naujovių. Visų pirma reikia lygių ir gerų sektorių. Prisiminkime, koks sektorius buvo Pekine: įsibėgėjimo takelis driekėsi ant skydų, kuriais buvo uždengta kliūtininkų vandens duobė. Toliau buvo keletas vietų, kuriose buvo uždengti laidai. Tad iš viso įsibėgėjimo takelis buvo iš trijų skirtingų dangų. Šuolininkų problema – pėdų traumos. Norint to išvengti, galbūt reikėtų bandyti pakeisti įsibėgėjimo takelio nuolydį atsispyrimo vietoje. Tuomet pėda bus statoma natūraliai. Tai pridėtų keletą centimetrų kiekvienam atletui“, – svarstė šuolininkas.
Paklaustas, kaip jo gyvenimas pasikeitė tapus pasaulio čempionu, rusas teigė: „Tikiuosi, dabar turėsiu daugiau laisvės rinktis. Nereikės kiekvienose varžybose stengtis įrodyti, ko esu vertas. Atsiras daugiau laiko tobulinti techniką, rengtis kitoms varžyboms.“