Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Savo atlygį atskleidusi M.Lasickienė: „Čia ne futbolas, kur pasirašai kontraktą ir sėdi ant suolo“

Šuolių į aukštį pasaulio ir Europos čempionė Marija Lasickienė davė išsamų interviu Rusijos žurnalui „Didysis sportas“ ir papasakojo apie savo siekius ir vertinamą privatumą.
Marija Lasickienė
Marija Lasickienė / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pernai Rusijos lengvosios atletikos žvaigždė laimėjo 45 varžybas iš eilės ir savo kolekcijoje dar neturi tik olimpinio aukso. Nors anksčiau kalbėjo, kad Tokijo olimpinės žaidynės yra pagrindinis M.Lasickienės tikslas, šiame interviu rusė apie olimpiadą kalbėjo santūriai.

„Po 2016 metų, kai iš mūsų atėmė olimpines žaidynes, man viskas lyg susiliejo. Na olimpinės žaidynės, nu ir kas? Taip, jų statusas yra aukštas, aš nesiginčiju – tai yra kitos emocijos ir atmosfera. Bet aš nenoriu daug apie tai galvoti ir kažkaip ypatingai save rengti. Noriu tiesiog šokti savo malonumui. Mano tikslas visada yra artimiausias turnyras“, – aiškino M.Lasickienė.

M.Lasickienė yra dažnai kritikuojama, kad po pergalių nerodo džiaugsmo emocijų. Šuolininkė į aukštį atskleidė, kas jai pačiai yra sėkmingas pasirodymas: „Kartais aš ant savęs pykstu, nes esu labai savikritiška. Bet tai greitai praeina, nes aš suprantu: net jeigu iš pradžių startas man atrodė siaubingas, tai yra patirtis ir tobulėjimas. Svarbu padaryti išvadas. Aš visiškai pasitikiu savo treneriu Genadijumi Garikovičiumi Gabrilyanu. Jis viską analizuoja ir nuramina mane. Man kartais atrodo, kad šokau siaubingai, bet jis pasako, kad buvo puiku.“

Alfredo Pliadžio nuotr./Marija Lasickienė
Alfredo Pliadžio nuotr./Marija Lasickienė

Lengvaatletė teigė, kad jai pačiai nutrūkusi 45 pergalių iš eilės serija nieko nereiškė: „Visai nebuvo liūdna. Mano tikslas nebuvo kažkoks rekordas. Man tik patiko, kad tai sulaukė dėmesio spaudoje. Dėmesys lengvajai atletikai niekada nepakenks.“

Klausimų apie galimą pilietybės keitimą sulaukianti M.Lasickienė teigė, kad supranta žurnalistų norą vaikytis sensacijų: „Mano vyras yra žurnalistas, aš puikiai suprantu, kad skandalingos naujienos yra geriau skaitomos. Visada ramiai atsakau, kad negalvoju apie pilietybės keitimą, nors situacija yra komplikuota.“

Rusijai vis dar galioja Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos IAAF sankcijos varžytis su šios šalies vėliava. Tarptautinėse varžybose gali dalyvauti tik savo švarumą nuo dopingo įrodę atletai, kurie triumfo atveju negauna Rusijos vėliavos ir negirdi himno.

Alfredo Pliadžio nuotr./Marija Lasickienė ir Vladas Lasickas
Alfredo Pliadžio nuotr./Marija Lasickienė ir Vladas Lasickas

M.Lasickienė išskiria iš savo kolegių, nes retai naudoja socialinius tinklus ir neskuba fotografuotis. Rusė nesutiko dalyvauti fotosesijoje ir „Didysis sportas“ žurnalui.

„Man nėra nei kantrybės, nei noro fotografuotis. Man nepatinka, kai mane fotografuoja. Per savo gyvenimą turėjau tik dvi fotosesijas – vestuvių ir rėmėjų fotosesiją. Mano tikslas nėra būti blogere. Man labiau patinka daryti tai, ką aš puikiai sugebu. Aš dalijuosi akimirkomis iš varžybų ir kartais keliais kadrais iš atostogų“, – aiškino lengvaatletė.

Lengvaatletė taip pat atskleidė, kad niekada negėrė jokių vitaminų: „Aš nieko papildomo nevartoju. Man to nereikia. Vaisiai, daržovės, varškė – taip. Nuo vaikystės mano kūnas įprato pats atsistatyti, mano treniruotėse nėra nieko, kas mane nužudytų. Aš nueinu miegoti ir ryte viskas būna gerai.“

„Scanpix“ nuotr./Marija Lasickienė
„Scanpix“ nuotr./Marija Lasickienė

Nors turi nepriekaištingą reputaciją ir lyderės statusą M.Lasickienė pripažino, kad yra sulaukusi nepatogumų vien dėl to, kad yra rusė: „Vieną kartą esu susidūrusi su neigiamu vienų varžybų organizatorių požiūriu. Nesakysiu, kurios šalies. Jie tikriausiai nenorėjo manęs pakviesti, bet buvo priversti, nes esu lyderė. Aš atvykau, tyliai nušokau ir išvykau.“

Sportininkė taip pat įvardijo, kad per mėnesį uždirba 250 tūkst. rublių (apie 3,5 tūkst. eurų): „Tai mano alga su priziniais fondais. Aš atstovauju Maskvos regionui ir Kabardijai-Balkarijai. Taip pat CSKA klubui. NIKE mane remia, moka premijas už rezultatus. Viskas priklauso nuo manęs. Tai ne futbolas, kur pasirašai kontraktą ir sėdi ant suolo. Su viskuo per mėnesį uždirbu apie 250 tūkst. rublių. Tai nėra daug. Reikia iš šios sumos atimti atlyginimus agentui ir treneriui. Taigi, sumos yra daug mažesnės, nei rašo oficialios turnyrų svetainės.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas