„Tiek daug darbo įdėta. Tiesiog labai gaila“, – trumpais atsakymais kalbėjo olimpinių žaidynių debiutantas.
Vyriausias legendinio Virgilijaus Aleknos sūnus ryškiausioje olimpinėje scenoje pasirodė netgi jaunesnis nei garsusis jo tėtis – būdamas 23 metų 11 mėnesių ir 12 dienų amžiaus.
V.Aleknai olimpinio debiuto metu 1996-aisiais Atlantoje buvo 24 metai, 5 mėnesiai ir 17 dienų. Tose žaidynėse būsimasis dukart olimpinis čempionas finišavo penktas (65,30 m), iki medalio pritrūkęs lygiai pusmetrio.
Dabar jis Paryžiuje, įsitaisęs net ir ryte užsipildžiusiame 75-ių tūkstančių vietų „Stade de France“ stadione, stebėjo abiejų savo sūnų debiutą olimpinėse žaidynėse.
Atrankos A grupėje pasirodęs Martynas toliausiai 2 kg sveriantį įrankį numetė 58,66 m ir savo žaidynes jau baigė. Visus tris sykius jo paleistas diskas kilo aukštai, bet leidosi arčiau nei tikėjosi pats atletas.
Kvalifikacijos normatyvas siekė 66,00 m. Drauge su broliu metęs jaunesnis Mykolas (21 metų 10 mėnesių ir 9 dienų amžiaus) į finalą įskriejo su 67,47 m rezultatu.
Martynas atrankos A grupėje Martynas užėmė 15 vietą ir nebeturi šansų patekti į finalą, kuriame varžysis tik 12 geriausių.
Suprasti akimirksniu
- 23-ejų Martyno Aleknos karjeros rekordas – 67,23 m.
- Šiemet toliausiai diską Manto Jusio auklėtinis metė 66,59 m.
„Rezultatas ne pats aukščiausias. Koją, manau, pakišo jaudulys. Džiaugiuosi, kad esu olimpiadoje. Iš tiesų, man didelis pasiekimas vien jau būti čia, bet nesu patenkintas. Gaila, kad nepavyko parodyti, ką galiu“, – apmaudo neslėpė vyriausioji Virgilijaus Aleknos atžala.
„Nepavyko pilnai atsipalaiduoti ir mesti taip, kaip galiu. Pagrindinis dalykas, kuri nepavyko – technika. Metimai buvo per aukšti. Jaudulys...“ – pasikartojo Martynas, linkėjęs sėkmės į finalą įskriejusiam broliui.
– Kokie buvo trenerio patarimai?
– Nežinau... Viskas treniruotėse iškalbėta. Per daug nepatarsi. Tiesiog reikėjo padaryti tai, kam buvau pasiruošęs.
– O šalia dalyvavęs brolis nedrąsino?
– Bandė Mykolas pamotyvuoti. Bet nepavyko (šypteli). Tiesiog ne mano diena šiandien.
– Ir nepalaukė brolis... Kaip jo rezultatą vertini?
– Labai džiaugiuosi. Aišku, labai palaikysiu. Sėkmės finale jam.
– Karjeros rekordą fiksavai pernai, bet vėliau turėjai sveikatos problemų, nugaros skausmų. Ar į Paryžių atvykai sveikas, visiškai pasiruošęs?
– Pasiruošimas buvo pakankamai sklandus. Be jokių traumų. Sakyčiau, buvau tikrai labai gerai pasiruošęs, bet gaila, kad nepavyko to parodyti.
– Tokiame katile ta patirtis turbūt ir yra ugdoma. Su kokiomis mintimis dar keliausi į kitą sezoną, jau kaip olimpietis?
– Na, taip. Kitais metais vyks pasaulio čempionatas Tokijuje. Jam ir ruošiuos.
– Nepristabdys šis apmaudus startas?
– Ne. Praeis savaitė, manau, ir vėl kibsiu į darbus (šypteli).
– O ką išsiveši iš Paryžiaus?
– Įgavau sportinės patirties. Manau, kitose varžybose bus dar drąsiau.
– Po paskutinio, trečiojo, savo metimo prisėdai ant suolo ir ilgokai net nejudėjai. Kokios mintys tuo metu sukosi galvoje?
– Tiesiog buvo labai gaila... Tiek daug darbo įdėta... Ir nepavyko.
Atrankos B grupėje vėliau – nuo 12:35 val. – dar pasirodys ir 33-ejų Andrius Gudžius.
Vyrų disko metimo finalas vyks trečiadienį 21:25 val. Lietuvos laiku.