Siurprizas vyrų 100 metrų bėgime – auksą iškovojo Italijos sprinteris

Sekmadienį lengvosios atletikos programą Tokijo olimpiniame stadione vainikavo intriguojantis vyrų 100 metrų sprintas, kuris baigėsi kiek netikėtai.
Lamontas Jacobsas
Lamontas Jacobsas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Finalinis bėgimas prasidėjo diskvalifikacija – per anksti startavo Zharnelis Hughesas, kuriam olimpinis finalas tuo ir baigėsi.

Pakartotinis startas – be trikdžių, o iš likusių 7 sprinterių geriausiai pasirodė Italijos atstovas Lamontas Marcellis Jacobsas, distanciją įveikęs per 9.80 sek.

Tai yra naujasis Europos rekordas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./100 metrų sprinto prizininkai Tokijuje

Sidabrą iškovojo amerikietis Fredas Kerley (9.84 sek.), bronzą – kanadietis Andre de Grasse (9.89 sek.).

Rungties favoritams šios žaidynės – nenusisekusios. Štai amerikietis Ronnie Bakeris finaliniame bėgime liko penktas (9.95 sek.), o turbūt pagrindiniu pretendentu į olimpinį auksą laikytas jo tautietis Trayvonas Brommellas net nepateko į finalą.

Įspūdingą greitį pusfinalyje užfiksavo kinas Bingtian Su. Jo rezultatas – 9.83 sek. – tapo naujuoju Azijos rekordu.

Visgi finale bėgikas tokio tempo pakartoti nesugebėjo ir liko šeštas – 9.98 sek.

Olimpinis (9.63 sek.) ir pasaulio (9.58 sek.) rekordai tebepriklauso Jamaikos legendai Usainui Boltui.

Įdomu ir tai, kad pirmą kartą nuo 2004 metų olimpinį šios rungties auksą laimi būtent ne U.Boltas – jamaikietis olimpiadoje triumfavo triskart iš eilės (2008–2016 m.).

Praėjus kelioms akimirkoms po finišo L.Jacobsas jau glėbesčiavosi su savo tautiečiu Gianmarco Tamberi (2.37 m.), kuris taip pat iškovojo auksą vyrų šuolio į aukštį rungtyje.

„Scanpix“ nuotr./Gianmarco Tamberi ir Lamontas Jacobsas

Tiesa, olimpiniu šios rungties čempionu tapo ne tik italas. Auksas bus įteiktas ir Kataro atstovui Mutazui Essa Barshimui (2,37 m). Abu sportininkai pirmaisiais bandymais įveikė visus aukščius iki 2,39 m. ribos, tačiau šis aukštis jau buvo neįkandamas abiem.

Bronza atiteko baltarusiui Maksimui Nedasekau.