„Tikslas sudalyvauti, bet medalis būtų smagu“, – trumpai atsakė Mykolas.
Vos 21-erių M.Alekna jau spėjo save išbandyti tiek Europos, tiek pasaulio čempionatuose ir parvežti iš ten medalių, tačiau pasak jo, olimpinės žaidynės – kitas lygis.
„Tokių varžybų dar nesu turėjęs, bet stengiuosi į jas žiūrėti, kaip į paprastas. Kol kas pavyksta tai padaryti, o kaip vėliau – bus matyti“, – teigė olimpietis.
M.Alekna į Paryžių išvažiuoja apsuptas didžiulių lūkesčių. Tiek lietuviai, tiek amerikiečiai iš anksto kabina medalį ant kaklo ir į Paryžių jis išvyksta su didžiuliu spaudimu.
„Suprantu, kad man iš anksto kabinami medaliai, – sakė M.Alekna. – To nesureikšminu. Kiekvienos varžybos man yra svarbios. Žinau, kad mane laiko lyderiu, bet to bandau nesureikšminti, nes reikės kovoti iki pat pabaigos.“
Kaip M.Alekna tvarkosi su spaudimu?
„Spaudimas yra, bet bandai apie tai negalvoti. Taip ir tvarkausi“, – trumpai atsakė atletas.
„Kažkaip šeimoje to nesureikšminame, – apie spaudimą M.Aleknai kalbėjo jo tėtis, dukart olimpinis disko metimo čempionas Virgilijus Alekna. – Yra kaip yra. Jis diską yra numetęs labai toli – yra pasaulio rekordininkas. Būtų keista, kad iš jo nesitikėtų medalio. Olimpinės žaidynės yra kaip ir kitos varžybos. Varžovai – tie patys. Aišku, jos vyksta kas ketverius metus, todėl reikia parodyti, ką gali. Galbūt viskas gerai susiklostys.“
– Ar grįžimas be medalio būtų pralaimėjimas? – žurnalistai paklausė Mykolo.
– Nemanau, kad grįžimas be medalio būtų pralaimėjimas. Tai yra pirmos mano olimpinės žaidynės. Galiu tikslus kelti sau aukštus, bet jei nebus – nebus. Aš spaudimo sau nekeliu, bet aišku, medalio norisi.
– Kiek metrų reikėtų auksui ir kiek – medaliui?
– Auksui reikėtų virš 70 metrų, medaliui – virš 69 metrų.
– Irkluotoja Viktorija Senkutė ką tik laimėjo pirmąjį medalį Lietuvai. Džiaugiesi?
– Labai džiugina tokie dalykai. Kaip tik prieš pat išvažiuojant žiūrėjome finalą. Labai sveikinu ją. Nuostabios varžybos.
– Ar prieš olimpiadą spėjai gauti patarimų iš tėčio?
– Patarimų visi gali daug duoti, bet kai ateina tas momentas, visi patarimai galvoje gali ištirpti. Aišku, gavau patarimų ir tikiuosi, kad viskas bus gerai.
– Neseniai buvo oficialiai ratifikuotas tavo pasaulio rekordas. Ar buvo abejonių prieš paskelbiant?
– Abejonių tikrai nebuvo, iš anksto žinojau, kad viskas bus ratifikuota. Smagu, kad yra oficialu.
– Koks jausmas į olimpiadą važiuoti kartu su broliu?
– Labai smagu. Praėjusiais metais į pasaulio čempionatą vykome kartu. Su broliu smagu. Palaikysime vienas kitą.
– Ką matai, kaip pajėgiausius varžovus?
– Vieno neišskirčiau konkurento. Yra 4-5 atstovai. Į auksą pretenduoja Kristjanas Čehas, negalima nurašyti to paties Danielio Stahlo. Jam sezonas nebuvo geras, bet lemiamoms kovoms jis ruošiasi labai gerai. Taip pat Matthew Denny.
– Kokios sportinės formos išvyksti į Paryžių?
– Puiki forma. Pavyko pasiekti labai gerą formą. Esu patenkintas.