Švedijoje prasidėjo Europos jaunimo lengvosios atletikos čempionatas

Ketvirtadienį Eskilstunoje (Švedija) prasidėjo Europos jaunimo čempionatas, kuriame dalyvaus 11 Lietuvos sportininkų.
Edis Matusevičius
Edis Matusevičius / Alfredo Pliadžio nuotr.
Pirmosios startavo ėjikės. 10000 m nuotolį aštunta baigė Živilė Vaiciukevičiūtė (46:13.23), pagerinusi Lietuvos jaunimo ir 19-mečių rekordus. Jos sesutė Monika finišavo dvylikta su asmeniniu rekordu (47:47.27).

Tomas Vasiliauskas numetė kūjį 65.78 m (x-61.48-65.78) ir kvalifikacinėse varžybose užėmė 18 vietą.
  Ryte į finalines rutulio stūmimo varžybas pateko Karolis Čekanavičius, kvalifikacinėse varžybose užėmęs 11 vietą ir pagerinęs asmeninį rekordą – 18.47 m (17.52-18.47-x). Finale jis nustūmė rutulį 18.00 m (17.70-17.57-18.00) ir čempionate užėmė dešimtą vietą.

Monika Elenska 800 m antrame pusfinalyje finišavo septinta (2:12.38) ir užėmė bendrą dvidešimtą vietą.

Penktadienį šuolių į tolį finale dalyvaus Ramūnas Kleinauskas, kvalifikacinėse varžybose užėmęs dešimtą vietą – 7.21 m (x-7.21/0.3-7.09/-0.6).

Diana Zagainova trišuolio kvalifikacijoje užėmė  18 vietą – 12.06 m (x-11.72/-0.9-12.06/-0.6).

Edis Matusevičius pirmu bandymu numetė ietį 71.27 m, o antru pasiekė asmninį rekordą, geriausią Lietuvos sezono rezultatą  ir įvykdė kvalifikacinį normatyvą – 74.66 m. Šeštadienį jo laukia finalinės varžybos.