Net ir dabar, kai seras Mo Farah artėja prie savo 35-ojo gimtadienio ir sėkmingiausios karjeros Didžiosios Britanijos lengvosios atletikos istorijoje pabaigos, jam pavyksta pademonstruoti pasauliui ryškiausias savo stiprybes – apsiginti nuo varžovų, apsiginti nuo kritikų, o svarbiausia, apsiginti nuo laiko.
Kai likus vienam ratui iki 10 000 m finalo pabaigos Londono olimpiniame stadione nuskambėjo varpas, publika pašėlo. Kai per krepšinio rungtynes Lietuvoje žiūrovai daro rankų bangą, taip čia jie stojosi su lyg ta akimirka, kai prie jų priartėdavo Mo Farah. Taip stadione buvo galima stebėti iš savo vietų pakylančių žmonių bangą, o ją lydėjo milžiniškas triukšmas ir ovacijos. „Jūs dar garsesni nei 2012“, – sušuko pranešėjas, komentuojantis įvykius stadione.
Britui rimtą iššūkį metė jaunieji Rytų Afrikos talentai – 20-metis Ugandos stajeris Joshua Cheptegei ir du Kenijos atstovai – Paulas Tanui ir Bedanas Muchuri. Buvę likęs paskutinis ratas, kai vietos herojus suklupo. Varžovai gudravo, naudojo savo taktikas, o kaip vėliau išdavė ir pats M.Farah, kovojo labai nešvariais būdais. Kol varžovai vienijosi, britas mūšio lauke buvo vienas.
„Mane spardė ir stumdė“, – atskleidė čempionas. Jam buvo sužeista koja ir žaizdą medikams veikiausiai teks siūti.
Artėdamas prie finišo linijos M.Farah girdėjo, kaip stadioną drebino 56 tūkstančiai sirgalių balsų. Jis skriejo savo dešimtojo iš eilės aukso link. Maža to, distanciją įveikė greičiausiai per pastaruosius šešerius metus – 26 min. 49.51 sek. Tai geriausias šio sezono rezultatas pasaulyje.
Cheptegei finišo liniją kirto antras, Tanui liko trečias. Tai buvo vienintelis medalių komplektas, išdalintas pirmą pasaulio čempionato dieną.
M.Farah tikino, kad tai buvo sunkiausios lenktynės jo karjeroje. „Aš žinojau, kad manęs laukia labai sunki kova. Tie vyrukai ją tokią ir sukūrė. Privalėjau iki pat finišo tikėti savimi, stumti save į priekį. Niekada nepamiršiu šitos kovos. Ji buvo ir pati sunkiausia, ir pati geriausia mano gyvenime“, – pasakojo M.Farah.
Čempionišku džiaugsmu jis dalijosi su keturiais savo vaikais – stadione visi kartu žingsniavo pergalės ratu.
Vietos didvyris – išskirtinė asmenybė pasaulio čempionate. Kai dideliame stadiono ekrane pasirodė vaizdas iš apšilimo zonos ir M.Farah šypsojosi dėvėdamas per didelę baltą skrybėlę, publika sureagavo griausmingais aplodismentais. Žinoma, tai neprilygo tam garsui, kurį žiūrovai sukūrė finalo metu. Tokio palaikymo galėtų pavydėti net ir didžiausia čempionato žvaigždė Usainas Boltas.
Britas iškovojo rekordinį 10-ą iš eilės titulą. 11-tą titulą jis galės pridėti perpus trumpesnėje distancijoje. Tik Usainas Boltas turi daugiau pasaulio ir olimpinių aukso medalių.
M.Farah po pasaulio lengvosios atletikos čempionato Londone ruošiasi baigti lengvaatlečio karjerą. Britas yra keturiskart olimpinis ir šešiskart pasaulio čempionas. Somalyje gimęs stajeris yra tituluočiausias visų laikų Didžiosios Britanijos lengvaatletis.
Vienas mylimiausių Didžiosios Britanijos sportininkų antrojo aukso medalio šiame čempionate sieks rugpjūčio 12-osios vakarą. Lengvaatletis viliasi, kad trauma nepakiš kojos paskutiniame karjeros bėgime.