Čia galite paskaityti patarimų, kaip išsirinkti sportinę avalynę.
Kai pradėsite bėgioti, neskubėkite pirkti itin brangios aprangos. Pradžiai tiesiog pasirinkite sau patogius sportinius drabužius. Moterims svarbiausia yra išsirinkti tinkamą sportinę liemenėlę, kuri nebūtų nei pernelyg laisva, nei spaudžianti. Daugumą sportinių liemenėlių reikia pakeisti po maždaug 70-ties skalbimų, kada jos praranda elastingumą. Taip pat reiktų pakeisti, kuomet jūsų figūrai ji tiesiog tampa nebetinkama.
Kai pradedate bėgioti, nepadauginkite drabužių sluoksnių. Vien kai jūs apšylate, jūsų kūnas jaus kelių laipsnių šilumos padidėjimą.
Kai jau jūsų bėgimo treniruotės jums tampa malonia rutina, jūs greičiausiai norėsite ir nusipirkti tam skirtus sportinius drabužius. Skirtingai nei medvilnė, specialūs sintetiniai audiniai padeda odai geriau kvėpuoti ir išlaikyti stabilią jūsų kūno temperatūrą. Nors tokie sportiniai drabužiai ir kainuoja daugiau, bet jaučiamas komfortas tikrai atsipirks. Taip pat patariama vengti 100 procentų natūralios medvilnės kojinių – pasirinkite specialias bėgimui skirtas kojinės, kurių medžiaga padės neprakaituoti pėdoms.
Ką dėvėti, kai itin karšta?
Taip pat reikėtų vengti medvilninių audinių, nes jie sulaiko prakaitą. Kai karšta, rekomenduotina pasirinkti tokius drabužius, kurių audinį sudaro specialios sintetinės medžiagos. Pasirinkite šviesių spalvų lengvai krentančius drabužius, kad oda galėtų laisviau kvėpuoti ir atvėsti. Venkite itin prigludusių ir tamsių drabužių, nes jie sugeria saulės šviesą ir taip įkaitina kūną. Taip pat nepamirškite bėgimui skirtų akinių nuo saulės – jie ne tik apsaugos jūsų akis, bet ir išvengsite galvos skausmo, kurį gali sukelti saulės spinduliai. Itin svarbu nepamiršti ir kremo nuo saulės – juo išsitepkite atviras kūno vietas bent 15 minučių prieš treniruotės pradžią.
Ką dėvėti, kai šalta?
Šaltuoju metu periodu svarbu apsaugoti galvą – būtinai užsimaukite vilnonę kepurę. Taip pat rekomenduotina ir medžiaginė veido apsauga (kurią dažnai dėvi slidininkai ir snieglentininkai), kad nenušaltumėte veido. Viršutinės kūno dalies aprangą turi sudaryti keli sluoksniai. Pirmasis sluoksnis – arčiausiai kūno – turėtų būti pasiūtas iš sintetinės termo medžiagos. Tokia medžiaga išsklaidys prakaitą ir leis kūnui kvėpuoti. Antrasis sluoksnis – vidurinis – reikalingas, jei lauke oro temperatūra yra tikrai žema, pavyzdžiui -10 laipsnių šalčio. Šio sluoksnio drabužiai turėtų būti pagaminti iš izoliacinio audinio, pavyzdžiui, vilnos. Taip pat nepamirškite ir pirštinių – kai itin šalta, rinkitės kumštines. Apatinei kūno daliai yra svarbu tinkamai pasirinkti kelnes, batus ir kojines. Kadangi kojos bėgant išskirs itin daug šilumos, joms nereikia kelių sluoksnių kelnių – užteks vieno sluoksnio termo medžiagos sportinių kelnių. Sportinius batelius žiemą rinkitės nepralaidžius vandeniui ir su kiek aukštesniu auliuku. Žiemą taip pat nesirinkite medvilninių kojinių – pasirinkite storesnio audinio specialias bėgimui skirtas kojines.