„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Lengvosios atletikos trenerės Palmiros Žukienės patarimai: kaip išmokti taisyklingai bėgioti

Atšilę orai daugelį pažadina iš žiemos miego - atėjus pavasariui tingiai pražiemoję staiga susirūpiname savo sveikata ir kūno linijomis. Ką daryti, kad savijauta pagerėtų, o išvaizda pagražėtų? Profesionali lengvosios atletikos trenerė Palmira Žukienė įsitikinusi: bėgimas prilygsta jaunystės eliksyrui.
Trenerė Palmira
Trenerė Palmira / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Bėgimas ugdo mūsų kraujotakos, širdies sistemas, kelia nuotaiką. Bėgimas – jaunystės eliksyras“, – patvirtina P.Žukienė. Jau nuo šios savaitės moteris vilniečius kviečia į nemokamas bėgimo treniruotes Vingio parke – čia bėgioti mėgstantys susitiks kiekvieną ketvirtadienį ir sekmadienį. Vieni ruošis gegužės mėnesį sostinėje vyksiančiam pusmaratoniui, kiti tiesiog mėgausis sportu gryname ore.

Pataria pradedantiesiems

Pajusti bėgimo teikiamą malonumą kviečianti P.Žukienė negaili patarimų bėgiojantiems savarankiškai – pasakoja, kaip derėtų bėgti, idant sportuotumėte taisyklingai ir pabrėžia esmines pradedančiųjų bėgikų klaidas.

„Visų pirma, kiekvienas turi pasirinkti sau tinkamą bėgimo tempą ir kūno padėtį. Pagrindinė pradedančių bėgioti žmonių problema tokia ir yra – jie bėga per greitai. Pradedančio bėgiko tempas turėtų būti lėtas, vos greitesnis už ėjimą. Tempas turėtų būti greitinamas palengva, atsižvelgiant į savijautą“, – sako trenerė.

Tinkamą bėgiko kūno padėtį moteris įvardija itin tiksliai: „Žmogus neturėtų būti per daug atsilošęs ar susilenkęs, taisyklingai laikyti rankas – neiškelti per aukštai, laikyti ties jas ties klubais, maždaug devyniasdešimties laipsnių kampu. Negalima rankų įtempti. Pasirinktas tempas padės kontroliuoti ir bėgiko kvėpavimą.“

Trenerė Palmira
Trenerė Palmira

Papildomo pasiruošimo pradedančiam bėgikui, anot P.Žukienės, nereikia – pakanka vos šiek tiek apšilti raumenis.  „Jei bėgate negreitai, mankšta prieš bėgant nėra būtina. Besimankštinant šaltu oru galima ir peršalti, tad pakanka namuose šiek tiek pramankštinti čiurnas, kelių sąnarius. Bėgant lėtai kūnas pamažu apšyla, organizmas įsijungia ir procesas vyksta tinkamai. Žinoma, jei išeisime į šaltą orą ir imsime bėgti taip smarkiai, kiek tik turime sveikatos, tada ir sąnariai, ir čiurnos nukentės“, – aiškina profesionalė.

Svarbi ir bėgimui skirta apranga. Drabužių neturėtų būti per daug, tačiau ir nepermažai – baigus bėgti žmogus gali sušalti. „Bėgant nebūna šalta. Jei oro temperatūra svyruoja tarp 5–10 laipsnių šilumos, pakanka apsivilkti marškinėlius ilgomis rankovėmis ar lengvą džemperį. Per stori drabužiai trukdo bėgti. Žmonės dažniausiai sušąla tada, kai nustoja bėgti – sustoja pailsėti, atsikvėpti“, – aiškina P.Žukienė.

Tiems, kas apie bėgimą pagalvoja, tačiau vis nesiryžta, moteris pataria: sportą pradėkite nuo pasivaikščiojimų, o vėliau patys nustebsite, kaip užsinorėsite pabėgėti. „Pirmiausia turėtumėte atsikelti ir išeiti pasivaikščioti – įkvėpti gryno oro, pasigrožėti gamta. Po kelių tokių išėjimų norėsis ne tik vaikščioti, bet ir bėgti“, – patvirtina moteris.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs