Pjongčange išaušo dar viena įspūdinga diena ant olimpinio ledo. Gangneung ledo arena nusidažė Japonijos vėliavomis, nes savo herojų čia laukė tūkstančiai japonų. Dailusis čiuožimas populiariausia sporto šaka tekančios saulės šalyje, o Y.Hanyu – populiariausias tautos sportininkas. Kai Sočyje jis iškovojo auksą, gimtinėje jį pasitiko 70 tūkstančių žmonių.
Į Pjongčagą pasaulio rekordininkas atvyko apginti savo titulą. Trauma? Kokia trauma? Atrodo, kad lapkritį susižeidęs Y.Hanyu nejaučia jokių traumos padarinių. Tąkart Japonijoje jis šiurpiai krito ir iki starto olimpinėse žaidynėse praleido visas sezono varžybas.
Japonijos ledo genijus Pjongčange savo kelionę pradėjo įspūdingai. Taip, kaip galėjo norėti tiek jis, tiek visa jo milijoninė palaikymo gerbėjų armija.
„Aš tik norėjau parodyti visiems, kad sugrįžau. Aš čia!“, – pareiškė visus įmanomus pasaulio titulus ir pasaulio rekordus susišlavęs japonas.
Vienas, vienas, vienas – pirštais rodo Yuzuru, išvydęs savo įvertinimą.
Už trumpąją programą Y.Hanyu buvo įvertintas 111, 68 taškais, o tai antras aukščiausias įvertinimas per visą dailiojo čiuožimo istoriją.
„Norėjau ant ledo sukurti tokį pasirodymą, kad visi suprastų, jog buvo verta manęs laukti“, – teigė 23-ejų japonas.
Kai Sočyje Yuzuru laimėjo auksą, jam tebuvo devyniolika. Tada jis įveikė visas psichologines baimes ir nors po to buvo ne vienas čempionatas, kuriame japonas palūžo, kol kas Pjongčange jis atrodo labai užtikrintas ir savimi pasitikintis.
Pūkuotukų jūra
Gėlės ir pliušiniai žaislai – neatsiejama dailiojo čiuožimo pasirodymų dalis. Po kiekvienos čiuožėjų programos ant ledo nuo arenos tribūnų skrieja įvairiausios dovanos. Bet tai, kas įvyko Pjongčange tikrai buvo unikalu. Tai – būtent Y.Hanyu sukurtas fenomenas.
Po japono pasirodymo ledą užliejo žaislų lietus. Tiksliau vienodų žaislų. Geltonųjų Pūkuotukų. Nuo pat vaikystės Y.Hanyu visur su savimi kaip talismaną nešiojosi šį geltoną pūkuotuką. Kai jis išgarsėjo Japonijoje ir visame pasaulyje, po jo pasirodymų gerbėjai jam ant ledo ėmė mėtyti būtent šiuos žaislus.
Visus Pjongčange dovanų gautus žaislus Y.Hanyu padovanos Šiaurės Korėjos sostinės labdaros namams.
Mažiausiai patyrę favoritai palūžo, bet stipriausieji pademonstravo fantastiško lygio pasirodymus. Neklydo ir legendinis rusas Jevgenijus Pliuščenka sakydamas, kad dailiojo čiuožimo laukia geriausios visų laikų olimpinės žaidynės. Net keturi pirmąsias vietas trumpojoje programoje užėmę sportininkai perkopė 100 balų ribą. To niekada anksčiau nėra buvę.
Antrąją vietą po trumposios programos užima ispanas, Y.Hanyu komandos draugas Javieras Fernandezas. Jis taip pat atliko nepriekaištingą programą ir buvo įvertintas 107, 58 balo.
Trečias rikiuojasi kitas japonas Shoma Uno. Jo įvertinimas – 104, 17 taško.
Nathanas Chenas buvo vadinamas vienu favoritų iškovoti auksą, bet amerikietis įtampos neatlaikė. Neabejotinai dar sunkesne užduotimi tapo tai, kad šis keturgubų šuolių monstras turėjo pasirodyti ant ledo po neįtikėtino Y.Hanyu pasirodymo. Be to, jam teko ir šiek tiek palaukti, kol mažosios mergaitės nuo ledo surinko visus japonui dovanotus žaislus.
N.Chenas krito per visus savo šuolius ir po trumposios programos užima tik 17 vietą. Jo viltys iškovoti auksą neabejotinai dužo.
Dailiojo čiuožimo olimpinės varžybos dar net neįpusėjo, o ant olimpinio ledo jau įvyko daugybė nepamirštamų pasirodymų. Belieka mėgautis, nes to čiuožimo gerbėjai laukė net ketverius metus.