Olimpinių žaidynių laikas tiksi į pabaigą, olimpiečiai vis dar stengiasi laimėti aukso, sidabro ir bronzos medalius, nes tai yra svarbiausia atletams ir gerbėjams sporte.
Tačiau Pietų Korėjai žaidynės yra ir proga pristatyti save kaip ekonomiškai galingą ir modernią šalį – kas labiau gali padėti tai padaryti, jei nei robotai?
Fotografuoja, valo, kalba ir net šoka
Elektroninės žuvys plaukioja dideliuose ekranuose Pjongčango žaidynių suvenyrų parduotuvėse. Jų užduotis sužavėti lankytojus, bet yra ir kitų technologinių šedevrų, kurie stengiasi suteikti realią pagalbą olimpinėse žaidynėse.
Važinėjantys ir stacionarūs Robotai suteikia informaciją žiūrovams, ekranuose arba projekcijose rodydami varžybų tvarkaraštį arba oro lauke temperatūrą.
Pamiršote fotoaparatą ar išsikrovė telefonas? Ledo ritulio arenoje laukiantis robotas jus įamžins ir iškart atsiųs nuotrauką žaidynių talismano Soohorango fone tiesiai į jūsų elektroninį paštą.
Gal ištroškote? Mikrobangų krosnelės dydžio robotas važinėja, kad pasiūlytų vandens žmonėms.
Robotai nurodo kryptį varžybų žiūrovams, atsako į klausimus, išverčia žodžius svetimšaliams, kai kurie netgi šoka. Kiti robotai valo kilimus, bet šį darbą atlieka su daina – iš jų sklinda įvairi nuotaikinga muzika.
Žaidynių savanoriai juos valdo, bet kas žino – kaip greitai ateityje robotai užims jų vietą per didžiausius renginius?
Neramūs laikai laukia ir vairuotojų. Kol kas jie užtikrina tikslų ir sklandų autobusų judėjimą Pjongčango regione, bet didžiausia Pietų Korėjos telekomunikacijų bendrovė KT jau pristatė per žaidynes savaeigius autobusus.
Net atletai negali būti visiškai ramūs, nes robotai braunasi ir į sporto varžybas.
Varžėsi dėl 10 tūkst. dolerių prizo
Kai pirmąją žaidynių savaitę Pjongčange siautė laukinis vėjas ir buvo nukeltos kelerios varžybos, vieniems dalyviams nerūpėjo nei vėjas, nei gūsiai.
Aštuonios robotų komandos varžėsi dėl 10 tūkst. dolerių vertės prizo viename iš Pjongčango regiono slidinėjimo kurortų.
Robotuose, kurie turėjo būti bent 50 cm dydžio ir turėti dvi kojas, įmontuota įranga pranešė jiems apie trasoje išdėliotas mėlynas ir raudonas lazdas, pro kurias vedė nusileidimas kalnu link finišo.
Pakilęs dronas nuvedė į policiją
Iš viso 85 robotai, vienuolikos skirtingų paskirčių, naudojami per žiemos olimpines žaidynes. Daugumą jų, o gal ir visus, pagamino Pietų Korėjos robotų kompanijos.
2016 metais Pietų Korėja pateikė į rinką apie 4 mlrd. eurų vertės robotų, anot Pietų Korėjos robotų industrijos asociacijos, bet konkurencija aplink aukšta, nes ta pačia kryptimi dirba ir Japonija bei Kinija.
Tūkstančiai dronų suvaidino svarbų vaidmenį per žaidynių atidarymo iškilmes ir galbūt dar bus panaudoti per uždarymo šventę sekmadienį.
Tačiau yra sukurti ir radarai, kurie užfiksuoja dronų pažeidimus. Veikiausiai dėl jų į policijos nuovadą porai valandų buvo patekę TV3 žurnalistai, pabandę pakelti savo skraidantį prietaisą atokiuose Gangningo kalnuose, kad nufilmuotų vaizdingą vietovę.
Akivaizdu, kad technologijos ir robotai vaidins vis didesnę reikšmę ateities olimpinėse žaidynėse, kai 2020 metais vasaros atletus pasitiks Tokijas, o 2022 metais žiemos olimpiečius priims Pekinas. O galbūt ateityje bus rengiamos atskiros robotų olimpinės žaidynės,