Beprotiški šuoliai ledynuose slidėmis, skrydis virš bedugnės, lenktynės ledo tuneliu, pakilimas į viršukalnes keltuvais ir smigimas žemyn, – žaidynių remėjos „Samsung Galaxy“ erdvėje olimpiniame atletų kaimelyje kelioms minutėms įmanoma nukeliauti į nuotykių pasaulį sėdint judančioje kėdėje ir užsidėjus virtualios realybės akinius.
„Jau išbandžiau tai“, – šypsojosi Andrejus Drukarovas, pats geriau besijaučiantis tikrame ekstremaliame sporte – 18-metis kalnų slidininkas ruošiasi slalomo ir didžiojo slalomo rungtims Pjongčange.
Lietuvos sportininkai neturi laisvo laiko ilgiems žygiams iš olimpinio kaimelio, bet, nusileidę iš daugiaaukščių pastatų, jie gali pasileisti į trumpas nemokamas pramogas.
Perskaito net hieroglifus
Marija Kaznačenko pabandė įšokti į korėjietiškus tautinius drabužius – tokią paslaugą irgi siūlo olimpinio kaimelio šeimininkai.
„Tas pusvalandis praėjo labai smagiai, nes žmonės mieli, daug šypsosi, jaučiasi, kad jie labai geri vidumi“, – džiaugėsi slidininkė.
24 metų atletė drąsiai bando viską, kai tik ištaiko progą.
„Yra ir masažo kėdžių, išbandžiau stalo ledo ritulį ir stalo futbolą. Net spėjau jau drabužius išsiskalbti. Skalbyklių labai daug – užrašai hieroglifais, bet vis tiek lengva suprasti“, – pasakojo M.Kaznačenko.
Gal naujos šukuosenos?
Lietuvos komandos delegacijos viena vadovių Vida Vencienė vaikšto nauja jaunatviška šukuosena, nes užsuko į ten pat esančią kirpyklą. Plaukų dažų spalvų pasirinkimas nebuvo platus, bet olimpinė čempionė juokiasi dėl savo bandymų ir siūlo pasižiūrėti į kitas vietos paslaugas.
Olimpiniame kaimelyje yra ir gėlių krautuvėlė bei paštas.
Daug sportininkų įkiša nosį ir į suvenyrų parduotuvę, kur prekių paklausa labai įvairi.
Pliušiniai žaidynių simboliai tigriukai ir meškiukai kainuoja nuo 25 000 vonų (18 eurų) mažiausi, bet galima persivežti namo ir brangesnį vieno metro aukščio minkštą žaislą.
Rašiklis su olimpine simbolika kainuoja 4000 vonų (3 eurus), olimpinis ženkliukas – 6000 vonų (4,5 euro), puodelis – 18 000 vonų (13,5 euro), gertuvės – 30 000 vonų (22,5 euro), kuprinės – 39 000 vonų (29 eurus).
Pramogų zonoje apsidairiusi kalnų slidininkė Ieva Januškevičiūtė mieliau laisvą laiką leidžia bendraudama su olimpiniame kaimelyje sutiktais bičiuliais.
„Labai smagu, kad čia sutinku daug savo draugų. Tai didžiausia pramoga – vakarieniauti su tais, kuriuos pažįstu iš treniruočių Italijoje, taip pat iš varžybų“, – sakė Italijos kalnų kurorte Kronplace įprastai besitreniruojanti 23 metų kalnų slidininkė, Pjongčange startuosianti pirmadienį.
Juodi grybai, ryžių bandelės, kimči
Lietuviai drąsūs ir ragaudami vietinius valgius iš olimpinio kaimelio valgyklos meniu.
„Maistas labai geras – labai įvairus. Yra picos ir mėsainiai, bet man ypač patiko korėjietiški valgiai“, – sakė A.Drukarovas.
M.Kaznačenko irgi įdomu pajausti naujų skonių.
„Jau tris dienas valgau korėjietišką maistą. Esame įpratę prie europietiškų patiekalų, tad labai įdomu paragauti, tarkime, ryžių ir makaronų apkeptų su juodais grybais. Ragavau ir kimči (tradicinis korėjietiškas valgis iš fermentuotų daržovių ir įvairių prieskonių). O labiausiai man patinka ryžių bandelės“, – pasakojo M.Kaznačenko.
Jos kambariokė Pjongčange kalnų slidininkė I.Januškevičiūtė valgykloje kiek atsargesnė.
„Pusryčiams mėgstu blynus, bet ne lietinius, o tuos mažesnius su klevų sirupu. Taip pat vaisiai ir kiaušinienė. Pabandžiau korėjietiškas sriubas ir kimči – viskas patiko, bet sykį buvo labai aštru – net užsikosėjau, – šyptelėjo I.Januškevičiūtė. – Paragauju po truputį, nesinori rizikuoti, nes reikia būti užtikrintai, kad per treniruotę jausiuosi gerai.“
Tiesa, ne visiems viskas taip įdomu ir nauja olimpinėse žaidynėse.
„Man svarbiausia, koks yra slidinėjimo stadionas, kaip išdėstytos slidžių tepimo kabinos, koks priėmimas. O kaimelyje lovos tos pačios ir nėra svarbu, kaip gyveni“, – sakė trejose olimpinėse žaidynėse pati dalyvavusi, o dabar slidininkus treniruojanti Kazimiera Strolienė.
Pratybas keičia varžybos
Laisvo laiko vis mažiau, nes nuo šeštadienio vienas po kito Lietuvos sportininkai keliauja į startus.
Sekmadienis paskutinė diena ir I.Januškevičiūtei dar paklusti įprastai dienotvarkei – 8 valandą ryte pusryčiai, 10 val. – treniruotė kalnuose, paskui pietūs, treniruokliai, galiausiai – į lovą 23 val.
Mažas pramogas per trumpą laisvalaikį, pratybas jau keičia varžybos, o startų dauguma iš Lietuvos sportininkų patirs ne po vieną. Sekmadienį į pirmąją rungtį pasileidęs slidininkas Mantas Strolia varžysis net penkis kartus, biatlonininkų laukia mažiausiai po trejas lenktynes.
Virtualūs žaidimai baigiasi, atėjo tikrų olimpinių išbandymų metas.