Sočio savanorių komanda yra jauna ir energinga – amžiaus vidurkis 25 metai, tarp jų 60 proc. vyrų ir 40 proc. moterų.
Taip pat yra ir garbaus amžiaus savanorių, jų amžiaus vidurkis 62 metai, – tokių iš viso komandoje 928.
Daugiausia savanorių yra iš Krasnodaro regiono, įskaitant ir Sočį (24 proc.), mažiau iš Maskvos (11 proc.). Savanoriai iš Sankt Peterburgo sudaro 7 proc. visos savanorių komandos, kiek mažiau nei 7 proc. iš Maskvos regiono ir apie 3 proc. – Rostovo regiono gyventojų.
Apie 2000 žaidynių savanorių yra užsieniečiai. Didžioji dalis jų – 10 proc. – atvyko iš JAV. Ukrainos piliečių – 9 poc, Kanados, Didžiosios Britanijos ir Kazachstano po 8 proc. Kiek mažiau – 7 proc. savanorių yra iš Vokietijos. Prancūzai ir baltarusiai sudaro po 4 proc. užsieniečių komandos.
Daugiausia 2014 olimpinių ir parolimpinių žaidynių savanorių dirbs su sporto įvykiais, jiems paskirta 7102 žmonės. Ceremonijos reikalais rūpinsis 2413 savanorių, su nacionaliniu olimpiniu ir parolimpiniu komitetu dirbs 1180 žmonių, su tarptautiniu olimpiniu komitetu – 1149. Akreditacijų reikalus tvarkys 969 savanoriai, kad delegacijos atvyktų ir išvyktų sklandžiai, rūpinsis 935 žmonės. O 564 žmonės padės svarbiausio žiemos sporto renginio metu dalyviams ir delegacijoms susikalbėti.
„Norėčiau padėkoti savanoriams už jų sunkų darbą. Jie turi būti darbštūs ir pareigingi. Svarbiausia – kiekvienas iš jų turi norėti, kad kiekvienas svečias, žiūrovas ir atletas per šį renginį jaustųsi gerai. Savanoriai ne tik padeda rengti olimpines žaidynes, jie taip pat turi skleisti gerą nuotaiką. Tikiu, kad tai, jog turime įvairaus amžiaus savanorių, yra raktas į olimpinių žaidynių sėkmę. Tikiuosi, kad Sočyje jie dirbs kaip profesionali komanda,“ – apie savanorius kalbėjo Taiana Navka, olimpinė 2006 metų žiemos žaidynių Turine čempionė.