Per iškilmingą uždarymo ceremoniją, kuria buvo siekiama pavaizduoti savimi pasitikinčią valstybę, ramiai besijaučiančią ir dėl savo praeities, ir dėl dabarties, Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentas Thomas Bachas pasakė, kad „Rusija ištesėjo viską, ką pažadėjo”.
„Tai, kam kitose pasaulio vietose prireikė dešimtmečių, čia buvo pasiekta vos per septynerius metus“, – sakė jis.
„Norėčiau padėkoti Rusijos Federacijos prezidentui, ponui Vladimirui Putinui, už jo asmeninį įsipareigojimą dėl nepaprastos šių žiemos olimpinių žaidynių sėkmės“, – sakė T.Bachas.
Kiek daugiau nei prieš dvi savaites T.Bachas, suvokdamas didelėse pasaulio dalyse kilusį pasipiktinimą Rusijos įstatymu prieš gėjų „propagandą“, emocingai ragino politikus nesikišti į sportą.
Šį sekmadienį jis tvirtino, kad tie, kas organizavo Sočio žaidynes, parodė tokią Rusiją, kuri yra verta pagarbos.
„Per jus visi, turintys atvirą protą, galėjo pamatyti naujos Rusijos, efektyvios ir draugiškos, patriotiškos ir atviros pasauliui, veidą”, – sakė jis.
Tada T.Bachas uždarė Juodosios jūros pakrantėje vykusias žaidynes tradiciniu žvilgsniu į ateitį, šiuo atveju – į 2018 metų žiemos olimpiadą Pietų Korėjoje.
„Skelbiu 22-ąsias žiemos olimpines žaidynes uždarytomis. Pagal tradiciją raginu pasaulio jaunimą po ketverių metų susirinkti Pjončane, švęsti su mumis 23-iųjų žiemos olimpinių žaidynių“, – pasakė jis.
Rusija Sočio olimpiadą baigė su 33 medaliais, tarp jų – 13 aukso, ir šiuo požiūriu atsidūrė pirmoje vietoje. Antroje sąrašo vietoje liko Norvegija.
Kanadai teko garbė iškovoti paskutinį aukso medalį – kanadiečiai užtikrintai apgynė ledo ritulio čempionų vardą, finale rezultatu 3:0 įveikę Švediją.
„Skepticizmo naujosios Rusijos atžvilgiu ledas buvo pralaužtas, – sakė premjero pavaduotojas Dmitrijus Kozakas. – Žaidynės padarė šalį, kultūrą ir žmones truputį artimesnius ir suprantamesnius pasauliui“.