2022 12 17

Abu Dabyje – S.Tsitsipo revanšas britui ir A.Rubliovo pergalė

Gruodžio 16-18 dienomis saulėtame Abu Dabyje (Jungtiniai Arabų Emyratai) įvyks parodomasis turnyras „Mubadala World Tennis Championship“, kuriame kiekvienais metais susirenka naujam sezonui besiruošiantys geriausi planetos tenisininkai.
„Mubadala World Tennis Championship“ turnyras Abu Dabyje
„Mubadala World Tennis Championship“ turnyras Abu Dabyje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pirmąją dieną įvyko du vyrų vienetų ketvirtfinalio susitikimai ir viena moterų dvikova, kuri iš karto tapo ir didžiuoju finalu.

Ketvirtoji pasaulio raketė Stefanos Tsitsipas (ATP-4) užtikrintai 6:1, 6:4 sudorojo britą Cameroną Norrie (ATP-14) ir žengė į pirmenybių pusfinalį.

Šie tenisininkai vienas prieš kitą stojo ir praėjusią savaitę Saudo Arabijoje vykusiame turnyre, o tuomet 6:4, 6:4 nugalėjo Didžiosios Britanijos atstovas.

Kol kas tarpusavio akistatose vis dar priekyje yra C.Norrie – 3:2.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Stefanos Tsitsipas ir Cameronas Norrie

Pusfinalyje S.Tsitsipo lauks ATP reitinge vienu laipteliu aukščiau esantis Casperas Ruudas (ATP-3). Pirmosios dvi turnyro raketės automatiškai pateko į pusfinalį.

Kitame ketvirtfinalyje intrigos buvo daugiau – rusas Andrejus Rubliovas (ATP-8) rezultatu 7:6(4), 6:4 palaužė kroatą Borną Čoričių (ATP-26).

Susitikimo nugalėtojas dėl bilieto į finalą susikaus su geriausiu planetos žaidėju Carlosu Alcarazu (ATP-1), kuriam tai bus pirmasis mačas po patirtos pilvo traumos lapkričio pradžioje.

Moterų turnyro čempione antrus metus paeiliui tapo Ons Jabeur (WTA-2). Tenisininkė iš Tuniso 5:7, 6:3, 10:8 palaužė talentingąją britę Emmą Raducanu (ATP-76).

Prieš turnyrą britų spaudoje pasirodė pranešimai, kad 2021-ųjų metų „US Open“ čempionės naujuoju treneriu tapo 30-metis Sebastianas Sachsas.

Vokietis praeityje dirbo su tokiomis tenisininkėmis kaip Belinda Benčič, Viktorija Azarenka bei Julia Goerges.

E.Raducanu tai bus jau penktas skirtingas strategas per pastaruosius 18 mėnesių.