2016 12 19

Andy Murray trečius metus iš eilės tapo BBC metų sportininku

Andy Murray šį sezoną iškovojo Vimbldono titulą, laimėjo olimpinį aukso medalį ir tapo pirmuoju britu, kuris sezoną baigė pirmoje ATP pasaulio reitingo vietoje. Tai lėmė, kad tenisininkas trečius metus iš eilės laimėjo geriausio BBC metų sportininko titulą.
Andy Murray
Andy Murray / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 BBC Andy Murray

A.Murray nesunkiai laimėjo šį apdovanojimą, o antroje ir trečioje vietoje paliko atitinkamai triatlonininkę Alistair Brownlee bei 58-erių Nicką Skeltoną.

Šiemet pirmoji pasaulio raketė pasiekė 13 finalų iš 17 žaistų turnyrų: „Tai buvo geriausias mano karjeros sezonas bei puikūs metai britų tenisui. Johanna Konta prasibrovė į pirmąjį dešimtuką, o mano brolis buvo pirmoje vietoje dvejetų reitinge.“

Šiais metais tėvu tapęs A.Murray atskleidė, kad dukra jį įkvepia didelėms pergalėms: „Iš pradžių tai buvo didelis iššūkis, tačiau man labai patiko. Tapęs tėvu supratau, jog gyvenime yra svarbesnių dalykų nei tenisas. Tai man labai padėjo šiemet aikštėje.

2017-aisiais įdėsiu visas jėgas, kad išsaugočiau savo pirmąją vietą, tačiau lengva nebus.“

A.Murray iš viso gavo šiek tiek daugiau nei 247 tūkst. balsų, o antroje ir trečioje vietoje likę A.Brownlee bei N.Skeltonas atitinkamai 121 bei 109 tūkst.

Kitus du svarbius apdovanojimus susišlavė Anglijos futbolo klubas „Leicester City“, kuris buvo pripažintas metų komanda bei turėjo geriausią metų trenerį.