2023 09 30

Antrą turnyro raketę sutriuškinęs V.Gaubas kausis dėl titulo Ispanijoje

Katalonijoje (Ispanija) įsikūrusiame Sabadelio mieste puikų turnyrą žaidžiantis Lietuvos tenisininkas Vilius Gaubas (ATP-481) šeštadienį įskriejo į pirmenybių finalą.
Vilius Gaubas
Vilius Gaubas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

18-metis tenisininkas vyrų vienetų varžybų pusfinalyje netikėtai lengvai 6:2, 6:1 sutriuškino antrą skirstymą turėjusį ispaną Alvaro Lopezą San Martiną (ATP-351).

Lietuviui tai bus penktasis finalas šiemet ir galimybė iškovoti trečią trofėjų 2023 metais.

Nuo pat pirmųjų susitikimo akimirkų dominuoti pradėjęs V.Gaubas laimėjo beveik dvigubai daugiau taškų (56:31) ir fantastiškai realizavo break point'ų galimybes – 6 iš 7.

Vos per 1 valandą ir 15 minučių kelialapį į finalą iškovojęs Lietuvos teniso rinktinės narys pirmaisiais kirčiais laimėjo 67 proc. taškų, antraisiais – 63 proc. Varžovo rodikliai siekė atitinkamai 50 ir vos 24 proc.

Turnyro finale Viliaus lauks britas Felixas Gillas (ATP-516), kuris 6:4, 6:3 nugalėjo kortų šeimininką Jorge Martinezą Martinezą (ATP-737).

„Futures“ pirmenybių Ispanijoje finalininkai jau užsitikrino 16 ATP reitingo taškų ir 2120 JAV dolerių. Čempionui atiteks 25 ATP reitingo taškai ir 3600 JAV dolerių prizas.