2023 08 27

ATP 250 serijos turnyre JAV – netikėtas Argentinos tenisininko triumfas

Sebastianas Baezas (ATP-40) ATP ture yra labiau vertinamas dėl savo gebėjimų žaisti ant grunto dangos, tačiau šią savaitę argentinietis įrodė savo įvairiapusiškumą triumfuodamas Vinston-Seileme vykusiose pirmenybėse ant kieto paviršiaus.
Sebastianas Baezas
Sebastianas Baezas / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Lauko tenisas

Pietų Karolinos valstijoje vykusio „Winston-Salem Open“ turnyro finale 22-ejų tenisininkas užtikrintai 6:4, 6:3 nugalėjo favoritu laikytą Jiri Lehečką (ATP-35) iš Čekijos.

Argentinos atstovui tai pirmasis karjeros titulas ant kietos dangos. Iki šio turnyro visus tris trofėjus ATP ture jis iškovojo ant grunto.

Apskritai S.Baezui tai jau 10-toji pergalė paeiliui, kadangi rugpjūčio pradžioje tenisininkas laimėjo ATP turnyrą Kicbiuhelyje (Austrija), o po to laiko keletą savaičių skyrė treniruotėms ant hardo.

Įdomu tai, kad visuose penkiuose mačuose Vinston-Seileme turnyro čempionas buvo laikomas autsaideriu. Kelyje link titulo jis nukovė ir tokius varžovus kaip praėjusių metų vicečempionas Laslo Djere (ATP-34) ar pirmą skirstymą turėjęs Borna Čoričius (ATP-29).

S.Baezas tapo pirmuoju savo šalies atstovu nuo Juano Martino Del Potro (2013 m.), kuriam per sezoną pavyko laimėti bent tris ATP turnyrus. Šiemet be argentiniečio bent tris kartus čempionu yra tapę tik tokie ATP grandai kaip Carlosas Alcarazas, Novakas Džokovičius ir Daniilas Medvedevas.

„Winston-Salem Open“ pirmenybių nugalėtojui atiteks 250 ATP reitingo taškų ir 105,5 tūkst. JAV dolerių.

Finale suklupusiam J.Lehečkai bus skirta 150 ATP reitingo taškų ir beveik 60 tūkst. JAV dolerių.