2023 11 19

ATP sezono finiše – rekordinis N.Džokovičiaus triumfas „Nitto ATP Finals“ turnyre

Aukščiausią klasę svarbiausiame „Nitto ATP Finals“ pirmenybių mače pademonstravęs Novakas Džokovičius (ATP-1) užtikrintai laimėjo dvikovą dėl čempiono trofėjaus.
Novakas Džokovičius
Novakas Džokovičius / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Vyrų vienetų varžybų finale geriausias planetos tenisininkas be didesnio vargo 6:3, 6:3 nugalėjo kortų Turine šeimininką Janniką Sinnerį (ATP-4), kuriam prieš keletą dienų pralaimėjo grupių etape.

Serbijos teniso žvaigždė „Nitto ATP Finals“ pirmenybes laimėjo antrus metus paeiliui ir jau septintąjį kartą karjeroje, tapdamas visų laikų rekordininku. Iki šiol pagal iškovotus titulus baigiamosiose metų varžybose jis pirmą vietą dalijosi su Rogeriu Federeriu.

Pagal „Didžiuosius“ titulus, į kuriuos įsiskaičiuoja „Grand Slam“, „Masters“, „Nitto ATP Finals“ ir olimpiniai aukso medaliai, N.Džokovičius yra absoliutus lyderis, savo kraityje turintis jau 71 tokį titulą. Palyginimui, Rafaelis Nadalis turi 59, R.Federeris – 54.

Nors padavimai N.Džokovičiaus karjeroje tikrai nėra pagrindinis ginklas, pirmajame finalo sete 36-erių tenisininkas paduodamas žaidė tiesiog tobulai. Septynis ace'us atlikęs Nolė visos partijos metu prie padavimų linijos pralaimėjo tik du taškus, o kertinis momentas įvyko ketvirtajame geime, kurio metu jis nulaužė varžovo padavimus.

Antrą setą serbas pradėjo dar užtikrinčiau, laimėdamas pirmuosius 10 taškų. Italijos teniso žvaigždei keletą sykių pavyko išvengti dvigubo break'o ir užkurti šeimininkų publiką, tačiau iš kitos tinklo pusės ir vėl skriejo itin efektyvūs Novako padavimai. Mačas baigėsi apmaudžiai - jaunojo italo dviguba klaida.

Šiame sezone vienas geriausių visų laikų tenisininkų ATP ture iškovojo 55 pergales ir patyrė vos 6 pralaimėjimus. Serbo reakcija po dramatiškai pralaimėto Vimbldono finalo buvo tiesiog nuostabi – 22 laimėti mačai iš 23. Paskutiniu sezono akordu Nolei taps Daviso taurės finalinis turnyras, kuris startuos jau kitą savaitę Malagoje.

61 pergalę ir 15 nesėkmių šiemet užfiksavęs J.Sinneris pretendavo į rekordinį piniginį prizą teniso istorijoje – 4,8 milijono JAV dolerių, kurie būtų skirti be pralaimėjimų Turine iki finišo nužygiavusiam tenisininkui. Italas pirmenybėse užsidirbo kiek daugiau nei 2,6 mln. JAV dolerių, o ATP reitingo taškų taupyklę papildė 1000 taškų.

N.Džokovičiaus pasirodymas „Nitto ATP Finals“ turnyre bus įvertintas 4,4 mln. JAV dolerių ir 1300 ATP reitingo taškų.

Dvejetų pirmenybėse čempionų trofėjų sėkmingai apgynė amerikiečio Rajeevo Ramo ir brito Joe Salisbury pora, finale užtikrintai 6:3, 6:4 nugalėjusi Marcelį Granollersą iš Ispanijos ir Horacio Zeballosą iš Argentinos.

JAV ir Didžiosios Britanijos teniso atstovai savo pergalių seriją Turine pratęsė iki 10-ties – tiek praėjusiais, tiek ir šiais metais jie nugalėtojų vardą pasiekė nepralaimėdami nė vieno susitikimo.