Legendinis Australijos tenisininkas puikiai suprantą, ką reiškia pasiekti šį istorinį rezultatą. 69-erių metų R.Laveris per metus visus „Didžiojo kirčio“ turnyrus laimėjo netgi dukart – 1962 metais kaip mėgėjas ir 1969 metais kaip profesionalas.
N.Džokovičius taip pat jau yra pusiaukelėje. Jau kitą savaitę prasidėsiančiame Vimbldono čempionate pirmoji pasaulio raketė toliau medžios „Kalendorinį kirtį“.
„Manau, kad jis tą tikrai gali padaryti, ir aš būčiau labai laimingas, jei išvysčiau tai, – pasakojo R.Laveris. – Tiesa, „Kalendorinį kirtį“ iškovoti yra be galo sunku, ypač šiais laikais, tačiau aš tikiu, kad Novakas turi užtektinai galimybių. Du „Didžiojo kirčio“ titulus šiemet jis jau turi“
Primename, kad N.Džokovičius „Karjeros kirtį“ galiausiai užpildė prieš mėnesį „Roland Garros“ čempionate. Triumfą Paryžiuje pirmoji pasaulio raketė pažymėjo ir labai retu pasie
kimu – keturiais iš eilės laimėtais „Didžiojo kirčio“ turnyrais.
Tačiau būtų kur kas įspūdingiau, jei 29-erių metų serbui pavyktų nuskinti „Kalendorinį kirtį“, t.y. per vieną sezoną laimėti „Australian Open“, „Roland Garros“, Vimbldono ir „US Open“ čempionatų trofėjus.
R.Laveris yra paskutinis tenisininkas, kuriam pavyko tą padaryti… Prieš 47-ias vasaras.
Nors keturi iš eilės N.Džokovičiaus „Didžiojo kirčio“ turnyrai nėra „Kalendorinis kirtis“, „vienu metu laikyti visus keturis titulus yra beprotiškas pasiekimas“, – patikino R.Laveris.
Kai R.Laveris per metus laimėjo visus prestiziškiausius pasaulio teniso turnyrus, Richardas Nixonas vis dar buvo Baltuosiuose rūmuose, grupė „Beatles“ dar nebuvo išleidus hito “Abbey Road”, o Neilas Armstrongas visai neseniai padėjo pirmus žmogaus žingsnius mėnulyje.
„Ėjau iš proto, kai 1969 metais man pavyko tą pasiekti, – pasakojo legendinis australas. – Tiesą sakant, man net nekilo mintis, jog pavyks tą padaryti Atvirojoje eroje. Savo žmonai sakiau, kad tiesiog noriu dalyvauti visuose „Didžiojo kirčio“ turnyruose.“
Žinomas dėl labai stipraus „forehand’o“, R.Laveris Vimbldoną laimėjo keturis kartus, „Australian Open“ čempionatą tris, o „Roland Garros“ ir „US Open“ turnyrus po du. Legendinis australas laimėjo dar šešis „Didžiojo kirčio“ titulus dvejetų ir mišrių dvejetų varžybose.
Greičiausiai R.Laveris būtų laimėjęs dar ne vieną turnyrą, tačiau 1963 metais jam nebuvo leista dalyvauti jokiose varžybose, nes tuomet tapo profesionali. Primename, kad iki 1968 metų (Atvirosios eros pradžia) turnyruose galėjo dalyvauti tik mėgėjai.
Kai Laverių šeimyna 1969 metais sugrįžo į “Australian Open” čempionatą, Rodas sužinojo, kad jo žmona yra nėščia, o šeimos pagausėjimo turėtų sulaukti maždaug “US Open” čempionato finalų metu.
„Tai buvo visko pradžia, – su šypsena veide pasakojo legendinis australas. – Tai man suteikė tik dar daugiau jėgų. Tuomet žaidžiau fantastiškai. Man taip pat pasisekė, kad tais metais nepatyriau traumų ir nesirgau.“
Nuo to laiko niekas nė nepriartėjo prie to, ką pavyko pasiekti R.Laveriui. Arčiausiai buvo Matsas Wilanderis 1988 metais ir Jimas Courier 1992 metais, kurie sezoną pradėjo titulais Australijoje ir Prancūzijoje.
„Novakui bus nelengva, – sakė R.Laveris. – Dabar jam reikia laimėti 14-a mačų iš eilės. Jam liko tik tiek. Tikrai tikiu, kad Novakas gali tą padaryti.“