1. Karališkoji šeima
Prieš pradedant žaisti ir po dvikovos tenisininkams buvo privalu padaryti reveransą prieš karališkoje ložėje sėdinčius svečius.
Tačiau 2003-iaisiais metais Kento (Anglijos grafystė) hercogas ir Vimbldono turnyro vadovas šią tradiciją nusprendė nutraukti. Dabar tenisininkai turi nusilenkti tik tuo atveju, jei ložėje sėdi Velso princas Čarlzas ar Anglijos karalienė Elžbieta II-oji.
2. Kamuoliukus padavinėjantys vaikinai ir merginos
Kiekvienais metais Vimbldono turnyrui yra parenkami lygiai 2250 tenisu besidomintys ir savanoriauti pasirengę merginos ir vaikinai. Vidutinis šių jaunuolių amžius yra 15-a metų, o dvi savaites trunkančių varžybų metu jie vidutiniškai uždirba 150 svarų sterlingų.
3. Geltonų teniso kamuoliukų istorija
Iki 1986-ųjų metų Londono priemiestyje vykstančio „Didžiojo kirčio“ turnyre buvo naudoti balti kamuoliukai, tačiau vėliau juos nuspręsta pakeisti geltonais. Pagrindinė šios pertvarkos priežastis yra ta, jog pagrindiniai varžybų teisėjai skundėsi blogai matantys baltos splavos kamuoliukus.
4. Pirmasis diskvalifikuotas turnyro žaidėjas buvo Timas Henmanas
Didžiosios Britanijos tenisininkas T.Henmanas 1995-aisiais metais tapo pirmuoju iš turnyro pašalintu žaidėju Vimbldono istorijoje, o diskvalifikacijos priežastis yra labai gėdinga.
Dvikovos metu britas trumpam prarado savitvardą ir stipriai trenkė kamuoliuką rakete. Šis pataikė tiesiai į kamuoliukus padavinėjančios merginos veidą.
T.Henmanas suprato, jog padarė klaidą, ir kaltę bandė išpirkti didele gėlių puokšte, tačiau tenisininkas pašalinimo neišvengė.
5. Braškės ir grietinėlė
Kiekvienais metais Vimbldone maždaug 28 000 kilogramų braškių yra suvalgomos kartu su 7 000 litrų plaktos grietinėlės. Didžiosios Britanijos gyventojai tai laiko delikatesu, o šis desertas yra tiesiogine to žodžio prasme graibstomas iš viso pasaulio atvykstančių teniso gerbėjų.
6. Jauniausias Vimbldono vyrų turnyro titulo savininkas
Dabartinės pirmosios pasaulio raketės Novako Džokovičiaus treneris Borisas Beckeris pirmąjį Vimbldono turnyro titulą iškovojo 1985-aisiais ir taip pasiekė net tris įspūdingus rekordus:
a) Tapo jauniausiu Vimbldono vyrų turnyro titulo savininku. Tuo metu B.Beckeriui buvo vos 17-a metų ir 227-ynios dienos;
b) Finale rezultatu 6:3, 6:7, 7:6, 6:4 įveikęs Keviną Curreną tapo pirmuoju Vokietijos tenisininku, laimėjusiu šio turnyro titulą;
c) B.Beckeris buvo pirmasis turnyre neskirstytas žaidėjas, laimėjęs Vimbldono čempionatą.
7. Įvykiai II-ojo pasaulinio karo metu
Penkios nacistinės Vokietijos lėktuvų neštos bombos pataikė į centrinį varžybų kortą ir sunaikino 1 200 žiūrovams skirtas vietas. Vimbldono aplinka ankstesnį savo vaizdą atgavo tik praėjus ketveriems metams nuo II-ojo pasaulinio karo pabaigos, nors turnyras pratęstas 1946-aisiais metais.
8. Greičiausias padavimas Vimbldono istorijoje
Greičiausio Vimbldono turnyre užfiksuoto padavimo rekordas priklauso JAV tenisininkui T. Dentui.
2010-aisiais metais vykusios dvikovos metu prieš Novaką Džokovičių T.Dento paduotas kamuoliukas skriejo 240km/h greičiu. Vis dėlto tai nepadėjo tenisininkui iškovoti pergalės.
9. Andre Agassi boikotas
Vimbldono turnyras yra pagarsėjęs privalomu baltos aprangos kodu. Pagrindiniai varžybų teisėjai sprendžia, ar dalyvių apranga atitinka taisykles.
Aštuonių „Didžiojo kirčio“ turnyrų titulų savininkas A.Agassi 1988-aisiais ir 1990-aisiais metais atsisakė dalvyvauti Londono priemiestyje vykstančiame turnyre dėl, jo teigimu, per griežtų aprangos taisyklių, o Vimbldono aplinką pavadino įžeidžia.
10. Jauniausia Vimbldono titulo savininkė taip pat buvo ir Olimpinių žaidynių šaudymo iš lanko prizininkė
Būdama 15-os metų Charlotte Dod 1887-aisiais tapo jauniausia Vimbldono čempione istorijoje. Nuo 1887-ųjų metų tenisininkė šį turnyrą laimėjo penkis kartus iš eilės.
Tačiau dar labiau intriguojantis C.Dod gyvenimo faktas yra tai, jog 1908-aisiais metais vykusiose Olimpinėse žaidynėse tenisininkė tapo sidabrinio medalio savininke šaudymo iš lanko varžybose. C.Dod taip pat buvo Didžiosios Britanijos žolės rieduolio rinktinės narė, 1904-aisiais laimėjo Britanijos mėgėjų golfo čempionatą.
Dėl aktyvaus dalyvavimo įvairiuose sporto renginiuose C.Dod vardas puikuojasi Gineso rekordų knygoje.