Š. Kulnys pasakoja, kad globali pandemija kiek pakoregavo mokymų ir pasirengimo egzaminams formą – vietoje 6 savaites gyvai turėjusios vykti programos, aukščiausios ITF trenerių kategorijos siekiantys treneriai buvo priversti išklausyti 5 modulių nuotolinius mokymus, o į Valencijoje įsikūrusią Pancho Alvarino teniso akademiją atvyko 2 savaitėms – dalyvauti praktiniuose užsiėmimuose ir išlaikyti egzaminus, rašoma pranešime spaudai.
„Pagrindinis dėmesys mokymuose buvo skirtas teniso biomechanikai, psichologiniam tenisininkų pasirengimui, fizinio parengimo treniruotėms, taktikai ir treniruočių planavimui. Visi šie dalykai buvo dėstomi labai detaliai ir smulkmeniškai, o išklausę teoriją kaskart turėjome laikyti testus bei dviems profesionaliems tenisininkams ar perspektyviems jauniams suplanuoti ir pravesti vienam ar kitam aspektui skirtą treniruotę“, – pasakoja Š. Kulnys.
Anot jo, dvi Valencijoje praleistos savaitės buvo ypač naudingos ne tik kategorijos siekusiems šiauliečiams treneriams, tačiau ir kartu šį laiką akademijoje praleidusioms Šiaulių teniso akademijos auklėtinėms Klaudijai Bubelytei, Emilijai Tverijonaitei ir Liepai Šataitei.
„Mačiau, kad bent jau pirmosiomis stovyklos dienos mūsų merginoms buvo tikrai nelengvos. Dvi teniso ir dvi fizinio parengimo treniruotės per dieną, geri treneriai ir treniruočių partneriai, dar didesnis treniruočių intensyvumas. Tačiau tikrai galiu pagirti mūsų merginas, kurios prisitaikė prie krūvių, atlaikė juos, o galiausiai iš arti pamatė kaip dirba geriausios pasaulio akademijos ir geriausi treneriai“, – teigia treneris.
R. Romencovienė pasakoja, kad trečioji kategorija svarbi ne tik patiems treneriams, tačiau ir nacionalinėms federacijoms. „Be abejonės, tai tam tikras svarbus tavo profesinės veiklos, žinių, patirties įvertinimas. Tačiau jis ne mažiau svarbus ir federacijoms. Mat trečioji kategorija kartu suteikia teisę vesti įvairius kursus ir mokymus pirmąją ir antrąją kategorijas turintiems treneriams. Vadinasi, mes kalbame ir apie visą trenerių kvalifikacijos kėlimo sistemos stiprinimą“.
Š. Kulnį ir R. Romencovienę, Lietuvos teniso sąjungai rekomendavus, į šiuos mokymus atrinko ITF. Mokymai buvo apmokėti Olimpinio solidarumo fondo lėšomis. Kartu su lietuviais trečiojo lygio ITF trenerių kategorija Valencijoje buvo suteikta dar 7 treneriams iš Europos, Azijos ir Afrikos.
Vienintelė iš Lietuvos trenerių, iki šiol turėjusių trečiąją kategoriją, buvo Vilniaus teniso akademijoje dirbanti Edita Liachovičiūtė.
Š. Kulnys ir R. Romencovienė yra įvairių amžiaus grupių Lietuvos teniso rinktinių treneriai.