2020 02 15

Felixas Auger-Aliassime tapo jauniausiu ATP turnyro Roterdame finalininku

Praėjus beveik 12 mėnesių nuo debiuto ATP turnyro finale Rio de Žaneire, Kanados teniso šviesulys Felixas Auger-Aliassime (ATP-21) turės dar vieną galimybę iškovoti pirmą karjeros trofėjų.
Felixas Auger-Aliassime
Felixas Auger-Aliassime / AFP/„Scanpix“ nuotr.

19-metis tenisininkas "ABM AMRO World Tennis Tournament" turnyro pusfinalyje 7:6(2), 6:4 įveikė ispaną Pablo Carreno-Bustą (ATP-30) ir tapo jauniausiu Roterdamo finalininku per visą turnyro istoriją.

1 valandą ir 49 minutes trukusioje kovoje kanadietis pademonstravo fantastišką stabilumą ir jėgą paduodant pirmaisiais bandymais. Paduodamas pirmais mėginimais jaunuolis laimėjo net 45 kamuoliukus iš 48.

19 metų ir 192 amžiaus F.Auger-Aliassime jauniausių Roterdamo finalo dalyvių sąrašo viršūnėje aplenkė ne ką kitą, o patį Rogerį Federerį, kuris 2001 metais finalą pasiekė būdamas 19 metų ir 195 dienų amžiaus.

Tiesa, praėjusį vasarį pasiektas finalas ATP 500 serijos turnyro Rio de Žaneire nėra vienintelis, kuriame spėjo sudalyvauti Felixas. Kanadietis dėl trofėjaus taip pat varžėsi Štutgarte bei Lione, tačiau ten taip pat pralaimėjo.

Sekmadienio finale jo varžovu bus tenisininkas, kuriam laimėti šį turnyrą motyvacijos tikrai netruks - tai praėjusių metų čempionas Gaelis Monfilsas (ATP-9).

Aštuntą pergalę iš eilės iškovojęs prancūzas antrajame šeštadienio pusfinalyje 6:4, 7:6(5) įveikė serbą Filipą Krajinovičių (ATP-39).