Nedidelis karinis dalinys išvyko iš Bachmuto ir persikėlė per kelis kilometrus į Vakarus.
„Mūsų misija yra smogti Rusijos kariams, besiveržiantiems iš pietų, kad jie neapsuptų miesto“, – populiariam Prancūzijos laikraščiui „Le Figaro“ pasakojo Serhijus Stachovskis.
Daug metų jo rankose būdavo teniso raketė. Dabar – pusiau automatinis AR-15.
Netoli dar keli kariai baigė reguliuoti savo minosvaidžius, kuriais rengėsi nusitaikyti į priešo poziciją už trijų kilometrų.
„Taikomės į jų apkasus, kad pabandytume nutraukti jų veržimąsi“, – paaiškino vienas Ukrainos karių.
Netrukus rusų paleistas sviedinys sprogo ant apsnigtos kalvos, už dviejų šimtų metrų nuo būsto, kuriame apsistojo Ukrainą ginantys kovotojai.
Šis batalionas sudarytas maždaug iš 20-ies vyrų, padedančių Krašto apsaugos greitojo reagavimo brigadai.
Pastarosiomis savaitėmis Rusijos puolimas prie Bachmuto sustiprėjo, tad Ukrainos atstovai jau įspėjo, kad gali tekti apleisti miestą, siekiant išsaugoti daugiau gyvybių.
„Pastarosiomis savaitėmis padėtis staiga suprastėjo, – kalbėdamas su „Le Figaro“ pripažino ir S.Stachovskis. – Netekome kai kurių stabilių pozicijų, ypač aplink Soledarą, tikriausiai dėl savo nepasitikėjimo, taip pat dėl patirties stokos. Jei jie toliau puls tokiu intensyvumu, gali būti sunku atsilaikyti.
Tačiau, atsižvelgiant į tai, kiek vyrų jie patys praranda kasdien, nežinau, kiek ilgai jie galės taip tęsti.“
S.Stachovskis tapo gerai reikalus išmanančiu kariu, nors visą savo gyvenimą valdė ne automatą, o teniso raketę.
Dar jaunimo varžybose įveikęs Novaką Džokovičių, jis įžengė į profesionalų sportą 2004 metais ir nuosekliai pradėjo kopti reitingo laiptais.
2010 metais S.Stachovskis pakilo į 31 vietą pasaulyje – aukščiausią per savo karjerą, tais metais nugalėjęs Janko Tipsarevičių, Tommy Robredo, Marcosą Baghdatį ir kitus žaidėjais.
Ryškiausia pergalė atėjo 2013 metais, kai ukrainietis palaužė patį Roger Federerį Vimbldone, ten nutraukęs šveicaro 36-ių iš eilės patekimų į „Grand Slam“ ketvirtfinalius seriją.
Prieš kelerius metus Karpatuose S.Stachovskis pradėjo užsiimti vyndaryste, o 2022 metų pradžioje sužaidė „Australia Open“ atrankoje ir galiausiai baigė karjerą. Jis planavo su šeima toliau gyventi Budapešte, kai Rusijos kariuomenė įsiveržė į Ukrainą.
Vasario 24 dieną S.Stachovskis viešėjo Dubajuje ir jau mėgavosi 19-os metų trukusios teniso karjeros, per kurią uždirbo turnyruose per 5,5 mln. dolerių, pabaiga.
Tačiau į Kyjivą, Mariupolį, Odesą, Charkivą ir kitus Ukrainos miestus kritusios raketos privertė S.Stachovskį pakeisti planus.
Daug metų žaidęs tenisą ir gynęs Ukrainos garbę Daviso taurės varžybose jis nusprendė, jog negali likti nuošalyje. Atsisveikinęs su šeima – žmona ir trimis vaikais Budapešte, jis stabtelėjo Bratislavoje paimti neperšaunamos liemenės ir patraukė į Ukrainą.
„Pirmosiomis karo savaitėmis užsiėmiau tuo, ką galima pavadinti karo turizmu“, – apibūdino S.Stachovskis.
Nuo pat karo pradžios atkreipęs pasaulinės teniso visuomenės dėmesį į nuo okupantų kenčiančią Ukrainą, S.Stachovskis iš pradžių prisidėjo prie privačių batalionų, sudarytų iš verslininkų, norinčių padėti savo šaliai.
Kai kurie Ukrainos sportininkai paskui sugrįžo tęsti savo karjerų ir nutarė skleisti žinią apie šalyje vykstantį karą, o S.Stachovskis įsitraukė į specialiąsias pajėgas. Nuo rugsėjo 37 metų vyras tarnauja savo dabartiniame padalinyje – tai nedidelė karių grupė, kuri persekioja Rusijos armiją minosvaidžiais.
„Nurodymus ir amuniciją gauname iš reguliariosios armijos“, – pasakojo S.Stachovskis.
Dabar jis nėra tikras, kiek ilgai pavyks Ukrainos kariuomenei atsilaikyti prie Bachmuto, nes padėtis sudėtinga.
Tačiau nėra abejonių, kad savo pavyzdžiu buvęs tenisininkas įkvepia kitus Ukrainoje vyti lauk okupantus.